Režisora Edmunda Jansona un studijas "Atom Art" animācijas filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", kas top Nacionālā Kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", pirmizrādi piedzīvos šā gada oktobrī, taču jau tagad filmas veidotāji piedāvā noskatīties jaunāko filmas treileri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Edmunda Jansona režisētā pilnmetrāžas animācijas filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" vēl top, taču filmas projekts jau ir guvis ievērību starptautiskajā animācijas filmu tirgū. Marta sākumā vairāk kā 800 animācijas producentu, režisoru un izplatītāju no visas pasaules satikās ikgadējā animācijas filmu tirgū "Cartoon Movie" Francijas pilsētā Bordo. Tajā tika izrādīti 60 topošo animācijas filmu projekti. Par filmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" interesi izrādīja pārstāvji no Beļģijas, Francijas, Nīderlandes, Spānijas, Somijas un Zviedrijas.

Simtgades filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" ir vasaras piedzīvojumu stāsts par diviem bērniem un runājošu suņu baru, filmas scenārijs veidots pēc Luīzes Pastores grāmatas Maskačkas stāsts motīviem. Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē, Maskačkā. Māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, un onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, vienkārši nav laika. Tomēr izrādās, ka Maskačka ir pavisam neparasta vieta - te dzīvo runājoši suņi! Un Mimmi atklāj, ka negantais uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskās augstceltnēs. Tas nedrīkst notikt! Vai bērniem izdosies sadraudzēties un kopā ar runājošajiem suņiem izglābt Maskačku?

Filmas veidotāji ir režisors Edmunds Jansons, māksliniece Elīna Brasliņa, scenārija autore Līga Gaisa, animators Mārtiņš Dūmiņš, producente Sabīne Andersone. Filma ir Latvijas un Polijas kopražojums un top sadarbībā ar Polijas studiju "Letko".

Tags

Latvijai 100 Latvijas filmas Latvijas simtgadei Latvijas simtgade Luīze Pastore
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form