Noslēgsies filmu pieteikšana 'Riga IFF' konkursu skatēm
Foto: DELFI

8. jūnijā noslēgsies pieteikšanās uz Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) konkursiem. Filmu veidotājiem vēl tikai septiņas dienas ir iespēja iesniegt darbus kādā no trīs festivāla konkursiem – Riga IFF pilnmetrāžas filmu konkursam, Riga IFF - Short Riga starptautiskajam konkursam, kā arī Riga IFF – Short Riga Baltijas mūzikas video konkursam, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

Riga IFF pilnmetrāžas filmu konkursam ik gadu tiek izraudzīti astoņi līdz 10 darbi no Baltijas jūras reģiona valstīm (Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Somijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas un Zviedrijas). Konkurss nenosaka ne žanra, ne stila ierobežojumus, tādēļ programmā var atrasties gan dokumentālais, gan spēles, gan animācijas, gan starpžanru kino. Šī programma veidota, galvenokārt lūkojoties pēc inovatīvas kino valodas un spēcīga individuālā rokraksta.

Riga IFF balvai izvirzītos pretendentus vērtē starptautiska kino profesionāļu žūrija, kuras sastāvā šogad ir Helsinku starptautiskā kino festivāla "Love&Anarchy" vadītāja Anna Metele, Čehijas Kino centra pārstāve Barbora Ligasova, Igaunijas teātra un kino režisors, pagājušā gada Riga IFF galvenās balvas ieguvējs Rainers Sarnets, kā arī kino programmu kurators Andrejs Tenesesku, kas pārstāv vienu no vadošajiem kinofestivāliem pasaulē –Toronto starptautisko kinofestivālu (TIFF).

Konkursa laureātiem tiks pasniegta Riga IFF galvenā balva – sadarbībā ar mākslinieku Ervīnu Broku veidotā Rīgas gaiļa bronzas skulptūra, kas sastāv no astoņām daļām, – kā arī naudas balva 2000 eiro apmērā.

Short Riga starptautiskajā konkursā žūrija izvērtēs 30 interesantākos īsfilmu pieteikumus. Tās sastāvā – animācijas filmu režisore un māksliniece Kintisa Lundgrēna, kas uzaugusi Igaunijā, bet nu strādā Horvātijā, filmu programmu konsultants un veidotājs no Itālijas – Enriko Vannuči, rakstniece un kinokritiķe Ieva Viese-Vigula, kino režisors un pētnieks Jānis Putniņš, kā arī Norvēģijas īsfilmu festivāla "Minimalen" direktors Pērs Fikse. Šī konkursa uzvarētājs tiks apbalvots ar "Sudraba zalkti" (sudraba piespraudi ar zalkša zīmi, kas ir visas Short Riga programmas simbols), kā arī saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā.

Savukārt Short Riga Baltijas mūzikas video konkursā tiks vērtēti labākie Baltijas valstu mūzikas video. Šogad žūrijas sastāvā būs vairāku Vācijas festivālu mūzikas video un īsfilmu programmu kuratore Džesika Manštetena, dziesmu autors, vairāku grupu un projektu līderis un dalībnieks, pagrīdes mūziķis Juris Simanovičs un audiovizuālo mediju māksliniece Inese Vēriņa-Lubiņa. Arī šī konkursa uzvarētājam žūrija pasniegs "Sudraba zalkti" Riga IFF Apbalvošanas ceremonijā.

Riga IFF šogad norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim. Plašāka informācija par konkursiem festivāla mājas lapā: konkursu sadaļā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Riga IFF
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form