Pasniegs nacionālo kino balvu 'Lielā Kristapa' gada labākajām filmām
Foto: Inese Kalniņa

Kinoteātrī "Splendid Palace" 13. novembrī notiks nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasniegšanas ceremonija, portālu "Delfi" informē Nacionālā kino centra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceremonija būs skatāma Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā www.lsm.lv plkst. 19.30, bet atliktā tiešraide – LTV1 plkst. 22.00.

Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas šogad svin 40. gadus kopš tā dibināšanas. Kā vēsta leģendas, Lielais Kristaps bijis varens stiprinieks un Daugavas pārcēlājs. Ūdens tēma būs klātesoša arī "Lielā Kristapa" ceremonijā, kuru vadīs vairākkārtējs "Spēlmaņu nakts" laureāts, aktieris Egons Dombrovskis. Viņam palīdzēs Zemūdens dzīļu komanda — aktieri Ance Strazda, Klāvs Mellis un Jānis Kronis. Savukārt sadzirdēt Latvijas kino straumes ceremonijā ļaus grupa "Ezeri" - Miķelis Putniņš, Krišjānis Bremšs un Kristians Priekulis. Ceremonijas režisors ir Mārtiņš Ķibers, bet scenogrāfijas autore – pazīstamā māksliniece Anna Heinrihsone.

Šoreiz "Lielā Kristapa" moto ir "Izrādās!". "Lielā Kristapa" filmu programma ļauj izrādīties gada labākajām filmām, taču izrādās arī, ka Latvijas kinovēsturē ir daudz neieraudzītu vērtību. Tāpēc šogad – līdztekus savam galvenajam, rūpīgi profesionālajam iepriekšējā gada veikuma sijāšanas darbam – "Lielais Kristaps" aicinās atskatīties uz Latvijas kino raksturīgām zemūdens strāvām un celt no aizmirstības dzelmes tos dārgumus, bez kā šodienas kino nebūtu iedomājams. Latvijas kino dārgumu saredzēšanā un izcelšanā, gatavojot ceremoniju palīdzējuši arī kino zinātnieki Inga Pērkone, Kristīne Matīsa, Jānis Putniņš un Ieva Viese-Vigula, bet unikālu vizuālo materiālu nodrošinās Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs.

Biļetes uz nacionālās kino balvas Lielais Kristaps svinīgo noslēguma ceremoniju var iegādāties kinoteātra "Splendid Palace" kasē un internetā.

Tags

Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form