Pie skatītājiem nonāks Alvja Hermaņa un JRT veidotā daudzsēriju filma 'Aģentūra'
Foto: Martiņš Grauds

Īpaši izveidotā interneta platformā www.agentura.jrt.lv no 27. novembra būs iespējams skatīties režisora Alvja Hermaņa un Jaunā Rīgas teātra trupas veidoto daudzsēriju mākslas filmu "Aģentūra". Kopumā skatītājiem tiks piedāvātas 10 sērijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

JRT mākslinieciskajam vadītājam Alvim Hermanim ideja par daudzsēriju filmas veidošanu radās 2020. gada pavasarī, Covid-19 krīzes laikā. Sadarbojoties ar rakstnieku, scenārija autoru Jāni Joņevu un operatoru-inscenētāju Mārtiņu Graudu, vasaras laikā notika filmēšana gan JRT pagaidu mājvietā Tabakas fabrikā, gan citviet Rīgā un Latvijā.

Kā "Delfi" pavēstīja JRT sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Liepiņa, filmas žanrs apvieno psiholoģisku trilleri ar detektīvu, un tās notikumi risinās Rīgā un Latvijā 2020. gada vasarā. Tas ir stāsts par pasauli, kas jau atkal pēkšņi mainās, un par aizkustinošo ticību, ka ar visu uz šis pasaules ir iespējams manipulēt. Sižeta centrā ir reklāmas aģentūra – klasisks birojs, kur profesionalitāte saduras ar apnikumu, romantiku un eksistenciālu apjukumu. Sižeta katalizators ir kāds noslēpumains gadījums, kas padara neskaidru visu, kas līdz šim ir bijis stabils un perspektīvs. Detektīva intriga izvēršas tuvplānu trillerī, kurā nevainīgo laikam tomēr nav.

Filmā lomās būs redzami visi JRT aktieri un Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas 3. kursa studenti.

Režisors Alvis Hermanis par filmu saka: "Daudzsēriju mākslas filmas "Aģentūra" mērķauditorija visticamāk ir JRT skatītāji. Un arī šī kinostāsta varoņi ļoti līdzinās mūsu Jaunā Rīgas teātra skatītājiem. Tas ir stāsts par mūsdienu rīdziniekiem, tas ir stāsts par mums pašiem."

Daudzsēriju mākslas filmu no 27. novembra būs iespējams skatīties interneta platformā www.agentura.jrt.lv no jebkuras ierīces sev ērtā laikā visā pasaulē. Sākotnēji filma būs pieejama tikai latviešu valodā, bet līdz gada beigām arī krievu valodā.

Iespēja baudīt Jaunā Rīgas teātra aktieru sniegumu tuvplānā savās mājās desmit stundu garumā izmaksās 50 eiro. Kā informē JRT pārstāve, Iegādājoties daudzsēriju mākslas filmu iepriekšpārdošanā no 20. līdz 26. novembrim – visu sēriju cena būs 40 eiro.

Kā pavēstīja Liepiņa, skatītājiem, kuri vēlēsies redzēt filmu uz lielā ekrāna, teātris piedāvās piedalīties filmas skatīšanās maratonā un visas desmit sērijas noskatīties JRT Lielajā zālē trijos vakaros no 11. līdz 13. decembrim. Cena par trīs vakaru filmas skatīšanās maratonu būs 40 eiro. Tāpat interesentiem būs iespēja iegādāties daudzsēriju filmas "Aģentūra" dāvanu karti.

Tags

Alvis Hermanis Jānis Joņevs Jaunais Rīgas teātris Mārtiņš Grauds
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form