Pie skatītājiem nonāks dokumentālā filma 'Ceplis. Filmas arheoloģija'
Foto: Kadrs no filmas "Ceplis"

Rīgas Kinostudijā tapusi jauna pētnieciska dokumentālā filma "Ceplis. Filmas arheoloģija" par leģendāro filmu "Ceplis" (1972.g.), jo šogad aprit 40 gadu kopš filmas uzņemšanas. Tāpat apļu – 90 gadu jubileju atzīmē filmas režisors Rolands Kalniņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dokumentālās filmas "Ceplis. Filmas arheoloģija" pirmizrāde un vienīgais publiskais seanss notiks 1.maijā plkst. 18:00 kinoteātrī "Splendid Palace". Pirmizrādē paredzeta tikšanās ar filmas "Ceplis" aktieriem un filmas "Ceplis. Filmas arheoloģija" radošo grupu!

Filma "Ceplis" kļuva par Kalniņa radošo kulmināciju 70. gados, bet jaunās – dokumentalas filmas radošā grupa, lasot dokumentus par filmas veidošanu, šķirstot foto albumus un azartiski caurskatot filmā kadru pēc kadra, atraduši arī vēl iepriekš neuzdotus jautājumus.

Dokumentālā filma "Ceplis. Filmas arheoloģija" atklāj šos noslēpumus un iedzīvina Latvijas kultūras ikonas – aktierus, režisorus, operatorus u.c. radošās un administratīvās personības, kuras veidojušas Rīgas Kinostudijas zelta laikmetu, būvējot tiltu no mūsu kultūras pagātnes uz šodienu.

Kinokritiķe un filmas scenāriste Daira Āboliņa, komentējot Rolanda Kalniņa filmu ir poētiska: "Rolanda Kalniņa  filma "Ceplis" ir kā grezna vāze, kura maina savu krāsu un tās dzidrumu atbilstoši tam, kā krīt gaisma, kas un kā uz to skatās. Tā ir filma, kurai laiks nāk par labu un mainot kontekstus, mainās filmas intonācija. Filma, kopš kuras pirmizrādes pagājuši 40 gadi, šobrīd šķiet aktuālākā kā jebkad. Varbūt tāpēc, ka  mums atkal ir sava valsts, kuras varoņi ir nevaroņi, kuras vērtības izplēn, jo vienmēr uzrodas kāds Edgars Ceplis, kurš zina, kā no Latvijas māliem cept lētus ķieģeļus un radīt ilūziju par labklājību. "Ceplis" ir filma ap kuru valda leģendas par ideālu saskaņu, izcilu ansambli, atsaucīgiem kino priekšniekiem. Vai tā tiešām bija? Vai viss bija tik gludi jeb tomēr ir iespēja atrast pa kādai  noklusētai patiesībai, slepenai sazvērestībai vai atklāt kādu aizkadra noslēpumu?"

"Ceplis. Filmas arheoloģija" tapusi Rīgas Kinostudijā. Režisore ir Agita Cāne-Ķīle, scenārija autore Daira Āboliņa, filmas operators Jānis Šēnbergs, montāža Visvaldis Zarakovskis, mūzikas autors Raimonds Tiguls, producentes: Ieva Rozentāle, Iveta Lepeško, Inta Kaņepāja.

Šī filma ir Rīgas Kinostudijā tapušo filmu izpētes turpinājums. Iepriekš līdzīga dokumentālā filma tapusi arī par filmu "Vella kalpi".

Tags

Raimonds Tiguls Rīgas Kinostudija Rolands Kalniņš Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form