Pie skatītājiem nonāks dokumentālais trilleris par Aukstā kara laiku – 'Lēciens'
Foto: Kadrs no filmas

Straumēšanas platformās "Helio", "Shortcut" un "Go3" 27. novembrī pie skatītājiem nonāks lietuviešu režisores Giedres Žickītes dokumentālais trilleris par Aukstā kara laiku – "Lēciens" ("The Jump"), portālu "Delfi" informē filmas veidotāju pārstāve Zane Dzene.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš filmas Latvijas pirmizrāde bija ieplānota Vitālija Manska organizētā kinofestivāla "ArtDocFest/Riga" programmā, tomēr valstī ieviestos ierobežojumu dēļ festivāls tika pārcelts uz 2021. gada pavasari. Tomēr filmas "Lēciens" Latvijas pirmizrāde notiks atbilstoši apstākļiem – 26. novembrī pulksten 13 filmai "Lēciens" veltīta preses konference, kurā piedalīsies Vitālijs Manskis, filmas režisore Giedre Žickīte un producents Uldis Cekulis. Savukārt no 27. novembra filma būs pieejama straumēšanas platformās "Helio", "Shortcut" un "Go3".

Filma vēsta par notikumiem tieši pirms 50 gadiem – 1970. gada 23. novembrī, Pateicības dienā – ASV krasta apsardze devās uz tikšanos ar padomju kuģi "Sovetskaja Litva", kas bija noenkurojies pie Martasvinjardas salas krastiem. Mērķis bija divpusēja tikšanās, lai apspriestu zvejas tiesības Atlantijas okeānā. Kamēr sarunas ritēja pilnā sparā, Sims Kudirka izmisīgās brīvības alkās pārlēca uz amerikāņu kuģa "The Vigilant" (angļu val. - Modrais). Viņam par šausmām pēc septiņām stundām brīvībā amerikāņi pārbēdzēju izdeva Padomju Savienībai, izraisot pasaules mediju sašutumu, jo pārbēdzēju piekāva līdz bezsamaņai un arī viņa tālākā dzīve nesolīja nekādas cerības. Un tā tas būtu beidzies, ja vien kāds amerikāņu kuģa jūrnieks, pēc izcelsmes latvietis, nebūtu nākamajā dienā par šo incidentu pavēstījis ASV medijiem. Filmā iekļauti aculiecinieku stāsti, unikāli arhīvu kadri un paša Sima Kudirkas dramatisko notikumu rekonstrukcijas.

Dokumentālais trilleris "Lēciens" ir Lietuvas, Latvijas un Francijas kopražojums. Režisores Giedres Žickītes filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja 9. oktobrī Varšavas starptautiskajā filmu festivāla konkursa programmā, iegūstot labākās dokumentālās filmas balvu. Kā atgādina filmas veidotāji, Varšava ir viens no 15 A klases kinofestivāliem pasaulē, un filma kvalificējas uz nomināciju Eiropas Kinoakadēmijas balvai.

Kopš pirmizrādes "Lēciens" ir izrādīts deviņos nozīmīgos starptautiskos festivālos - arī Romā, Jihlavā, Lībekā un Tallinā. Filmai ir lieliski panākumi ne tikai Eiropā - lielākajā ASV dokumentālo filmu festivālā "Doc NYC" "Lēciens" iekļuva skatītāju simpātiju desmitniekā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Jaunākās filmas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form