Plaukst Latvijas kino. 14 topošo simtgades filmu stāsti un aizkadri
Foto: Kadrs no filmas "Dvēseļu putenis" tīzera uzņemšanas

2018. gads solās būt viens no ražīgākajiem gadiem Latvijas kinematogrāfa vēsturē, jo jau kopš aizpagājušā gada desmitiem vietējo filmu studiju intensīvi strādā, lai valsts simtgades svinību laikā prezentētu augstvērtīgu un žanriski daudzveidīgu kino.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daļa filmu, kas seņem valsts budžeta finansējumu, top 2014. gadā Nacionālā kino centra iniciētās programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros, taču ir vairāki kino darbi, kas saņem finansējumu citās programmās vai no privātiem investoriem.

Simtgades programmas īstenošanai nepieciešamais plānotais finansējums ir 7 504 014 eiro, kas četru gadu laikā tiek izmantots pakāpeniski. Kopā programmā atbalstīti 16 darbi – finansējums piešķirts sešām spēlfilmām, astoņām dokumentālajām filmām un divām animācijas filmām. Šogad turpinās visu programmā finansēto filmu ražošana, ņemot vērā katras filmas ražošanas plānu un specifiku. Animācijas un dokumentālās filmas tiek veidotas visa gada garumā, savukārt vairāku spēlfilmu filmēšana sākas vasaras mēnešos. Atbalstīto filmu projektu pieteikumu video jeb "tīzerus" iespējams aplūkot mājas lapā "Filmas.lv".

Tikmēr norit arī darbs pie filmām, kas nav iekļautas īpašajā simtgades programmā. Kā liecina informācija Nacionālā kino centra mājaslapā, neskaitot simtgades programmas filmas, līdz šim 2016. gadā atbalstītas vēl desmit pilnmetrāžas spēlfilmas.

Sekojot līdzi vietējās kino industrijas jaunumiem, "Delfi" piedāvā iepazīties ar 14 topošām latviešu filmām, kuru pirmizrādes notiks, ievadot vai sagaidot Latvijas 100 gadu jubileju.

Tags

Lasāmgabali Latvijas filmas Latvijas simtgadei Latvijas simtgade Lielais Kristaps Nacionālais kino centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form