Prinča Viljama kāzu tiešraidei līdzi sekos divi miljardi cilvēku
Foto: EPA/LETA

Prognozes vēsta, ka Lielbritānijas prinča Viljama un viņa izredzētās Keitas Midltones kāzu ceremonijas tiešraidi 29. aprīlī noskatīsies aptuveni divi miljardi cilvēku visā pasaulē, raksta ārvalstu prese.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paredzams, ka šīs būs absolūtais rekords, kādu jebkad uzstādījusi kāda notikuma tiešraide.

Bekingemas pils laukumā darbosies aptuveni 100 TV un radiostaciju pārstāvji. Turpat uzceltas pagaidu būves, kurās atradīsies 22 televīzijas studijas.

Viljama un Keitas laulību ceremonijas norisi no dažādiem rakursiem fiksēs tūkstošiem dažādu kameru. Svarīgāko mirkli - "jā-vārdu" iemūžinās kameras, kas būs izvietotas ziedu kompozīcijās pie altāra. Tāpat kameras atradīsies arī uz kokiem pie Vestminsteras abatijas, kā arī uz apkārtējo māju sienām.

No BBC vien kāzas atspoguļos vairāk kā 550 žurnālistu, operatoru un citu darbinieku. BBC konkurents – kanāls ITV uz karaliskajām kāzām norīkojis aptuveni 350 darbiniekus. Tāpat Londonu, lai ziņotu par prinča kāzām, apmeklēs simtiem ārvalstu žurnālistu.

Pilnīgi precīzi aprēķināt auditoriju ir diezgan grūti. Miljoni Viljama un Keitas kāzām sekos līdzi internetā. Ceremoniju tiešraidē demonstrēs arī oficiālais karaliskās ģimenes "Youtube" kanāls. Turpat būs vērojamas gan profesionāļu, gan aculiecinieku reportāžas. Tāpat aktīvi ceremonijai līdzi sekos un informēs tūkstošiem sociālo tīklu un blogu lietotāji.

Jau ziņots, ka Latvijas iedzīvotāji prinča Viljama un Keitas Midltones kāzu ceremoniju, kā arī dažādas īpaši sagatavotas pārraides visas dienas garumā varēs vērot trijos lielākajos Latvijas televīzijas kanālos – LTV1, LNT un TV3.

TV programma

Velsas princis Viljams un lēdija Keita Midltone iepazinās 2001. gadā, uzsākot studijas Sentendrūsas Universitātē Skotijā un saderinājās pagājušā gada oktobrī brīvdienu laikā Kenijā.

Velsas Princis Viljams (Viljams Arturs Filips Luijs), Velsas prinča Čārlza un Velsas princeses Diānas vecākais dēls, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II mazdēls, dzimis 1982.gada 21.jūnijā. Viņš ir nākamais pretendents uz Lielbritānijas karaļa troni pēc sava tēva prinča Čārlza. Princis izglītojies Apvienotajā Karalistē, studējis mākslas zinātnes un ģeogrāfiju Sentendrūsas Universitātē Skotijā un ieguvis pilota izglītību Karaliskajā Gaisa spēku koledžā Kronvelā. Šobrīd princis dzīvo Londonā, Velsas prinča oficiālajā rezidencē Klarensa namā (Clarence house), netālu no Bekingemas pils.

Keita Midltone (Ketrīna Elizabete Midltone) dzimusi 1982. gada 9.janvārī Berkšīrā, lidmašīnu stjuartu ģimenē, ieguvusi Mākslas zinātņu maģistra grādu Sentendrūsas Universitātē Skotijā.

Karaliskās kāzas ir ļoti nozīmīgs notikums Britu karaļnama vēsturē un britu kultūrā kopumā.


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form