Režisors Jānis Nords saņēmis kinokritiķu balvu Maskavā
Foto: Publicitātes foto

Maskavas starptautiskajā kinofestivālā 26. aprīlī sadalītas balvas, un Latvijas režisora Jāņa Norda filmai "Ar putām uz lūpām", kas startēja kinofestivāla galvenajā konkursa skatē, piešķirta Krievijas kinokritiķu balva, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kino centra vadītāja Kristīne Matīsa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No 19. aprīļa Maskavā risinājās jubilejas – četrdesmitais – starptautiskais kinofestivāls, un šogad šī A klases festivāla galvenajai konkursa skatei bija atlasīta Jāņa Norda jaunākā spēlfilma "Ar putām uz lūpām", kas tapusi studijā "Tasse Film". Konkursā tika vērtētas vēl piecpadsmit pilnmetrāžas spēlfilmas no Itālijas, Francijas, Beļģijas, ASV, Norvēģijas, Korejas, Jaunzēlandes, Kazahstānas, Armēnijas, Turcijas, Uzbekistānas un citām valstīm.

Režisors Jānis Nords festivāla noslēgumā saņēma Krievijas kinokritiķu žūrijas balvu ar formulējumu "Par mākslinieciskā risinājuma atbilstību aktuālām mūsdienu problēmām".

Maskavas kinofestivālā Jāņa Norda tika demonstrēta seansos 23. un 24. aprīlī, bet 22. aprīlī notika filmas "Ar putām uz lūpām" preses konference, kuru vadīja krievu kinokritiķe Asja Kolodižnere, kas strādājusi arī Maskavas kinofestivāla filmu atlases komisijā. Viņa pēc filmas "Ar putām uz lūpām" noskatīšanās apgalvo, ka Jānim Nordam piemīt absolūta kinematogrāfiskā izjūta un viņš uzņēmis ļoti eiropeisku filmu, savukārt Nords preses konferencē atbildēja uz daudzu ieinteresētu un kinožurnālistu jautājumiem gan par filmas uzņemšanas procesa detaļām, gan par paša Norda dzīves filosofiju.

Pusstundu garās preses konferences videoieraksts atrodams šeit. Visu Maskavas kinofestivāla balvu sadalījums atrodams festivāla mājaslapā.

Maskavas starptautiskais kinofestivāls ir viens no vecākajiem pasaulē, tas pirmoreiz noticis 1935. gadā, kad žūrija strādāja Sergeja Eizenšteina vadībā, tomēr regularitāti festivāls iedibinājis tikai kopš 60. gadu sākuma un tikai 1999. gadā kļuva par ikgadēju pasākumu. Kopš tā laika, jau gandrīz 20 gadus, festivāla prezidents ir starptautiski pazīstamais krievu režisors un aktieris Ņikita Mihalkovs, bet festivāla programmas veidotāju komandu vada divi kinokritikas un teorijas profesionāļi, kas labi pazīst arī Latviju un tās kino, – festivāla programmu direktors šobrīd ir Kirils Razlogovs, bet atlases komisijas priekšsēdētājs – Andrejs Plahovs.

Tags

Filma Ar putām uz lūpām Jānis Nords
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form