Riga IFF ceļvedis – 12 bagātinošas un sirsnīgas filmas bērniem
Foto: Publicitātes attēls

Gada laikā visā pasaulē radīti vairāki simti jaunu mākslas un animācijas filmu bērniem, un vecākiem tas ir īsts izaicinājums – kā un kuru filmu izvēlēties, lai tā bagātinātu bērnu, tādēļ Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) un "Mazo ekspertu skola" iesaka divpadsmit filmas, ko skatīties programmā "Kids Weekend".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ar meitu esam lielas kinomīles. Parasti noskatāmies gandrīz visu jaunāko bērnu kino piedāvājumā Latvijā. Priecājos, ka Rīgas Starptautiskais kino festivāls paplašina filmu spektru ar kvalitatīvām Eiropas filmām un animācijas darbiem, kas pie mums citādi nenonāktu. Īpaši gaidām animācijas īsfilmu programmu, kas ir ideāli piemērots formāts mazākajiem. Pasākums ļauj piedzīvot ģimenēm ar bērniem kino festivāla atmosfēru un gūt vērtīgu pieredzi," stāsta Anna Rozīte, televīzijas raidījumu vadītāja, "Mazo ekspertu skolas" mamma un sociālās kustības "Babyroom" pārstāve.

"Programmā iekļautās pēdējo gadu Eiropas filmas dod atelpu ierastajam, pārsvarā Holivudas repertuāram, un sniedz iespēju skatīties kinodarbus, kuros iemūžināta pašmāju skatītājiem tuvāka un pazīstamāka vide, uz kuru ir iespējams palūkoties no vienaudžu skatpunkta. Tā mazie atklās sev aktuālas tēmas un paplašinās pasaules redzējumu," vēsta Kristīne Simsone, kino kritiķe un "Kids Weekend" kuratore, piebilstot, ka bērni varēs ne tikai skatīties filmas, bet arī iepazīt kino tuvāk, piedaloties dažādās aktivitātēs, piemēram, pildot filmu eksperta dienasgrāmatu.

Filmas būs skatāmas 15. un 16. oktobrī Eiropas bērnu filmu programmas "Kids Weekend" laikā kinoteātrī "Splendid Palace" (Elizabetes ielā 61). "Kids Weekend" programma, biļetes un seansu laiki atrodami "Riga IFF" mājas lapā.

Tags

Riga IFF Rīgas Starptautiskais kino festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form