'Rokfilmu festivālā' prezentēs filmu 'Sešdesmitie. Sākums' par rokmūziku Latvijā
Foto: Publicitātes foto

14. augustā, Cēsīs notiekošā "Rokfilmu festivāla" ietvaros gaidāma triloģijas "Savējie sapratīs!" pirmās filmas "Sešdesmitie. Sākums" prezentācija. Dokumentālās filmas autori Kristians Luhaers un Mareks Bērents padziļināti pētījuši rokmūziku Latvijā periodā no sešdesmitajiem līdz deviņdesmitajiem gadiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Filmā "Savējie sapratīs!" kopā ar režisoru Igoru Lingu bijām plānojuši aptvert Latvijas rokmūzikas vēsturi no tās pirmsākumiem sešdesmitajos līdz pat deviņdesmito gadu sākumam. Veicot dažādas intervijas un pētot arhīva materiālus secinājām, ka to pienācīgi izdarīt vienas filmas ietvaros gluži vienkārši nav iespējams," komentē filmas autori. Tā radusies ideja veidot triloģiju, no kuras pirmā filma, "Sešdesmitie. Sākums" pirmoreiz skatītāju vērtējumam tiks nodota augusta vidū.

Filmā piedalās Latvijas rokmūzikas celmlauži Pits Andersons, apvienības "Katedrāle" mūziķi Vilnis Šmitbergs un Gunārs Šimkus, Jānis Vanadziņš, Ivars Godmanis, komponisti Imants Kalniņš, Raimonds Pauls, Boriss Rezņiks, Zigmars Liepiņš, Niks Matvejevs, arhitekts un mūziķis Andris Kronbergs un citi. "Mēs esam priecīgi un lepni, ka varam izrādīt šo unikālo darbu festivāla atklāšanā. Par rokmūzikas norisēm tā laika Latvijā nav saglabājušos daudz liecību un filmas autori ir veikuši ļoti apjomīgu materiālu izpēti, lai šo nozīmīgo mūsu vēstures daļu darītu zināmu plašākam interesentu lokam," saka festivāla pārstāvji.

Filmas "Sešdesmitie. Sākums" veidotāju komandā ir tās režisori - Kristians Luhaers, Mareks Bērents un Igors Linga, operatori Uldis Jancis, Valdis Celmiņš, Aleksandrs Grebņevs un Krists Luhaers, scenāriju izstrādājusi Daiga Mazvērsīte, bet skaņu režijas autors ir Andris Barons. Filma producēta studijā "Screen Vision", producenti - Mareks Bērents un Kristians Luhaers.

Pirmais "Rokfilmu festivāls" norisināsies no 14. līdz 16. augustam Cēsīs. Tas ir veltīts filmām par un ar rokmūziku un rokmūziķiem, rokmūziķu veidotam kino, mūzikas video, koncertfilmām un citām ar rokmūziku saistītām izpausmēm uz lielā ekrāna. Paralēli norisēm kinozālēs dažādās Cēsu izklaides vietās notiks rokkoncerti, video seansi, neformālas pulcēšanās, kopīga pusdienošana un citas aktivitātes, vēsta pasākuma rīkotāji.

Vairāk informācijas par "Rokfilmu festivālu" - mājas lapā. Biļetes uz filmas prezentāciju un citiem seansiem iegādājamas internetā.

Tags

Andris Kronbergs Cēsis Igors Linga Imants Kalniņš Ivars Godmanis Kino Niks Matvejevs Pits Andersons Raimonds Pauls Zigmars Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form