Sāk filmēt Lindas Oltes ģimenes drāmu 'Māsas'
Foto: Kadrs no filmas

Lieldienu brīvdienās sākusies režisores Lindas Oltes debijas pilnmetrāžas spēlfilmas "Māsas" uzņemšana. Marta beigās šī Latvijas un Itālijas kopražojuma spēlfilma ieguvusi nozīmīgā Eiropas fonda "Eurimages" atbalstu starptautiskiem kopražojumiem, informē filmas veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau iepriekš vēstīts, ka Lindas Oltes debijas filma iecerēta kā sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju (13) un Diānu (9), kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Filmas galvenā varone ir dumpinieciskā Anastasija (Emma Skirmante), kura ir pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi. Kad meitene uzzina savas bioloģiskās mātes Allas (Iveta Pole) atrašanās vietu, Anastasija nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību. Savukārt Anastasijas mazā māsa Diāna (Gerda Aljēna) nevar vien sagaidīt, kad varēs dzīvot jaunajā amerikāņu ģimenē. Adopcijas procesā māsas nešķir, un Anastasijai būs jāpieņem lēmums – palikt Latvijā kopā ar savu īsto māti vai doties pretī jaunai dzīvei Amerikā.

"Es esmu ļoti priecīga pēc divu gadu izpētes, scenārija rakstīšanas un sagatavošanās posma beidzot sākt filmēšanu. Tomēr, tā kā šis mūsu stāsts ir balstīts patiesos notikumos, es izjūtu arī milzīgu atbildību pret visiem tiem bērnunamu bērniem, kas man uzticējuši savus dzīves stāstus un savu pieredzi. Es ļoti ceru, ka, stāstot šo māsu stāstu, mums izdosies radīt reālu, personisku un jūtīgu filmu," saka filmas režisore Linda Olte.

Sāk filmēt Lindas Oltes ģimenes drāmu 'Māsas'
Foto: Kadrs no filmas

Filmas "Māsas" uzņemšana notiks Rīgā un tās apkārtnē, īpaši Sarkandaugavā, taču trīs dienas jūnija sākumā paredzēts filmēt arī Dienvidtirolē, Itālijā. Filmas aktieru komandā blakus māsu atveidotājām Emmai Skirmantei, Gerdai Aljēnai un Katrīnai Krēsliņai spēlēs pieredzējušās aktrises Iveta Pole, Elita Kļaviņa un Indra Briķe, arī ārzemju aktieri Nīls Makgerijs (Neil McGarry), Viktorija Meiersa-Greja (Victoria Mayers-Grey) un Bella Aleksandrasa (Bella Alexandras).

Nedēļu pirms filmēšanas sākuma spēlfilma "Māsas" ieguvusi atbalstu arī starptautiskajā kopražojumu fondā "Eurimages", kur filmai piešķirts finansējums 79 000 eiro apmērā. Marta sesijā "Eurimages" kopā atbalstīja 24 pilnmetrāžas filmu projektus ar kopējo piešķīrumu 5 822 000 eiro, un blakus pasaulē pazīstamiem Eiropas kino režisoriem – brāļiem Žanam Likam un Pjēram Dardēniem, Mišelam Hazanovičam un citiem – atbalstīta arī Lindas Oltes filma, kas debijas projektam ir ievērojams sasniegums.

Filmas komandu veido radošie un tehniskie profesionāļi gan no Latvijas, gan Itālijas. Filmas scenārija autore ir Linda Olte, galvenais operators Aleksandrs Grebņevs, māksliniece Laura Dišlere, kostīmu māksliniece Sīglinde Mihailera (Sieglinde Michaeler, Itālija), grima māksliniece Beata Rjabovska, producenti Matīss Kaža, Una Celma un Dace Siatkovska. Latvijas puses producējošās kompānijas – "Fenixfilm" un "Deep Sea Studios".

Sāk filmēt Lindas Oltes ģimenes drāmu 'Māsas'
Foto: Kadrs no filmas

Tags

Linda Olte Filma Māsas Elita Kļaviņa Iveta Pole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam