Sākas biļešu iepriekšpārdošana uz nacionālās kino balvas 'Lielais Kristaps' filmu seansiem
Foto: Publicitātes foto

Kinoteātrī "Splendid Palace" 31. oktobrī sākas biļešu iepriekšpārdošana uz Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" filmu seansiem, kas līdz ar vērienīgu pasākumu programmu notiks no 9. līdz 14. novembrim. Kinoteātros "Splendid Palace" un "Kino Bize" būs unikāla iespēja vienkopus redzēt labāko jauno Latvijas kino – gan Nacionālajai kino balvai nominētās filmas, gan arī piecpadsmit filmu pirmizrādes, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kino centra (LNKC) pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā stāsta LNKC pārstāve Kristīne Matīsa, "Lielais Kristaps" ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas šogad svin 40 gadus kopš tā dibināšanas un iesilda Latvijas 99 gadu dzimšanas dienas svinības. Kopš 2014. gada "Lielais Kristaps" atkal notiek katru gadu, jau otro gadu jaunākās Latvijas filmas vērtē starptautiska žūrija, un "Lielā Kristapa" balva ir kļuvusi par kvalitātes zīmogu. Šogad programmā iekļauti vairāk nekā 30 seansi, turklāt daudzos no tiem skatītāji varēs tikties ar filmu veidotājiem un piedalīties diskusijās par Latvijas kino aktuālām tēmām. Kopumā "Lielais Kristaps" izrādīs vairāk nekā piecdesmit filmu, tostarp īsfilmas un studentu filmas, ļaujot iepazīties ar krāšņu Latvijas kinoprofesionāļu jaunāko darbu plejādi. Kinomīļi varēs iegādāties biļetes gan uz "Lielā Kristapa" atklāšanas ceremoniju 9. novembrī, kur balva par mūža ieguldījumu tiks pasniegta leģendārajiem Latvijas animācijas pamatlicējiem Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam, gan arī uz svinīgo "Lielā Kristapa" balvu pasniegšanas ceremoniju 13. novembrī.

"Lielā Kristapa" programma šogad pārsteidz ar iespaidīgu – kopumā 15 – pirmizrāžu apjomu. Savu jaunāko filmu "Ar putām uz lūpām" (galvenajās lomās Ieva Puķe un Vilis Daudziņš) skatītāju vērtējumam nodos Berlīnes kinofestivāla laureāts Jānis Nords, piecas pirmizrādes notiks LTV īsfilmu konkursa "Latvijas kods" ietvaros, ar slaveno latviešu izcelsmes operatoru Eduardu Tisē savā dokumentālajā darbā "Meklējot Tisē" iepazīstinās Dzintra Geka-Vaska, bet ieklausīties Ērika Ešenvalda radošajā pasaulē ļaus režisors Renārs Vimba filmā "Ziemeļu gaisma. Komponista dienasgrāmata".

Būtiska uzmanība "Lielā Kristapa" programmā pievērsta ģimenēm un bērniem – virkne filmu pēta ģimeniskās vērtības mūsdienu Latvijas sabiedrībā. Gan uz atklāšanas ceremoniju 9. novembrī, gan rīta seansiem nedēļas nogalē 11. un 12. novembrī kopā ar ģimenēm gaidīti arī mazie kinoskatītāji. Bērni, viņu vecāki un vecvecāki aicināti gan atkal satikties ar "Lielā Kristapa" mūža balvas laureātu Rozes Stiebras un Anša Bērziņa radītajiem un skatītāju paaudžu iemīļotiem animācijas filmu varoņiem, gan doties vasaras brīvdienu piedzīvojumos režisora Vara Braslas filmā "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru", gan arī iepazīties ar aizraujošu fantāzijas pasauli, ko veidojuši jaunie Latvijas animācijas meistari.

13. novembrī kino interesentiem gan klātienē, gan Latvijas Televīzijas pārraidē būs iespēja piedzīvot "Lielā Kristapa" balvu pasniegšanas ceremoniju, kuru vadīs vairākkārtējs "Spēlmaņu nakts" laureāts, aktieris Egons Dombrovskis. Ceremonijā tiks godināti balvu saņēmēji un kopā ar skatītājiem atklātas Latvijas kino zemūdens straumes un bagātības.

Biļetes uz "Lielā Kristapa" filmu programmu pieejamas kinoteātra "Splendid Palace" kasēs no 31. oktobra. Īpašiem kino cienītājiem tiek piedāvātas īpašas "Lielā Kristapa" atlaides - pērkot trīs un vairāk biļetes, dažādās cenu kategorijās tās būs iespējams iegādāties lētāk. Tāpat kā ik gadus, atlaides būs pieejamas gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm. Biļetes uz seansiem kinoteātrī "Kino Bize" iegādājamas iepriekšpārdošanā bezrindas.lv vai uz vietas kinoteātrī, norēķinoties skaidrā naudā.

Tags

Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form