Sāks rādīt grieķu kulta režisora Lantima jaunāko filmu 'Svētā brieža nogalināšana'
Foto: Publicitātes attēls

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 26. janvāra sāks rādīt grieķu režisora Jorga Lantima jaunāko filmu "Svētā brieža nogalināšana", portālu "Delfi" informē kinoteātra pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Es neradu viegli saprotamas un banālas filmas," izteikumos skarbs ir bieži par kino provokatoru dēvētais grieķu režisors Jorgs Lantims. Pēc viņa jaunākā darba "Svētā brieža nogalināšana" Kannu kinofestivāla publika nepalika vienaldzīga un sadalījās divās frontēs: vieni pēc seansa filmu izsvilpa, citi bārstīja komplimentus un filmu dēvēja par vienu no interesantākajiem 2017. gada veikumiem.

Filmas "Svētā brieža nogalināšana", kas no 26. janvāra būs skatāma Latvijas kinoteātros, neierastais sižets žūrijas acīm nav paslīdējis garām nepamanīts – Kannās filma saņēma balvu par labāko scenāriju.

Vēlāk Kannu kinofestivāla žūrijas priekšsēdētājs spāņu kinorežisors Pedro Almodovars filmu iekļāva savā 2017. gada labāko filmu topā. "Neērta un oriģināla... atgādina Stenlija Kubrika veiksmīgāko periodu. Nikola Kidmena mirdz tikpat spoži kā kulta filmā "Acis plaši aizvērtas"," rakstīja Almodovars.

Viena no pasaules labākajām aktrisēm Nikola Kidmena atzina, ka scenārijs viņu ir vai hipnotizējis. "Šajā filmā nācās aizmirst profesionālo pieredzi, vienkārši atnākt un būt. Jorgs sacīja: lūdzu, vienkārši neko nedari. Šādas režisora ieceres realizēt ir interesanti, bet arī ļoti grūti," stāsta Kidmena.

Lantims, kurš ar savām iepriekšējām filmām "Acu zobs" un "Omārs" pulcējis palielu sekotāju loku, arī jaunākajā darbā pārsteidz ar neparedzamiem sižeta līkločiem. Neierastā humora un spriedzes pilnā filma "Svētā brieža nogalināšana" ir sengrieķu mīta mūsdienu interpretācija. Sengrieķu dramaturga Eiripīda mītu režisors ar stila izjūtu pārceļ mūsdienās un rada cinisku, bet iespaidīgu mūsu ikdienas dzīves traģēdiju.

Filmas sākumā ieskicēta Kolina Farela atveidotā kardiologa Stīvena viņa sievas Annas (Nikola Kidmena) un divu bērnu – meitas un dēla – idilliskā dzīve. Kad Stīvens tuviniekus iepazīstina ar mīklainu pusaudzi, par kuru gādājis kopš viņa tēva nāves, rimtā ģimenes dzīve tiek apdraudēta. Stīvenam nākas risināt sarežģītu dilemmu, kurai nav pareiza risinājuma.

Pasaules kinoteātros, kritiķi filmu sveica ar pozitīvu un poētisku raksturojumu. "Tā ir tumša filma, kurā folklora pārnesta mūsdienu vidē," raksta "New York Times".

Eiropas kino balvā "Svētā brieža nogalināšana" bija nominēta labākā režisora, labākā aktiera un labākā scenārija kategorijā.

Tags

Jaunākās filmas Kannu kinofestivāls Nikola Kidmena Pedro Almodovars Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form