'Šito kreklu es pirku sudrabkāzām!' Dagnija un citas spilgtas Olgas Dreģes ekrāna varones
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 1. martā, 75.jubileju atzīmē latviešu aktrise Olga Dreģe. Dailes teātrī viņa ir jau kopš 23 gadu vecuma un šajā laikā spēlējusi vairāk nekā simts teātra lomas, kā arī filmējusies kino. Savukārt pagājušā gadsimta 90. gados Dreģe paspējusi darboties arī politikā – bijusi 5. Saeimas deputāte.

Dreģe kā aktrise tiek raksturota kā temperamentīga, ārkārtīgi muzikāla un dabiska. Pie aktrises talantiem īpaši tiek uzsvērta samtainā tembra un plašā diapazona balss. Par savu darbu viņa saņēmusi arī vairākus augstus apbalvojumus, tostarp Triju Zvaigžņu ordeni un Lilitas Bērziņas balvu.

Jubilāres temperaments un aktierspēle iemūžināta arī vairākās populārās Rīgas Kinostudijas filmās. To skaits sasniedz gandrīz divus desmitus. Viņa bijusi gan Blaumaņa vilinošā krogusmeita Matilde "Purva bridējā", dzirkstošā Anna filmās "Vella kalpi" un "Vella kalpi Vella dzirnavās" un, protams, neaizmirstamā Dagnija "Limuzīnā Jāņu nakts krāsā". Nedrīkst aizmirst arīvienu no spilgtākajiem tēliem latviešu televīzijas seriālu salīdznoši neilgajā vēsturē – uzticamo draudzeni un kaimiņieni Hildu no "Sirdsmīļās Monikas". Arī patlaban aktrise filmējas jaunajā režisoru Jāņa Cimermaņa un Māra Putniņa mākslas filmā "Džimlai rūdi rallallā", kur iejūtas kara laika brīvprātīgās-pensionāres lomā.

Sveicot aktrisi jubilejā, atgādinām par piecām spilgtām Olgas Dreģes ekrāna varonēm, kuras joprojām mēdz citēt gan dažādos saviesīgos pasākumos,gan ikdienā, un , kuras joprojām mīl un apbrīno latviešu kino skatītājs.

Tags

Gundars Āboliņš Jānis Reinis Kārlis Sebris Leons Krivāns Mirdza Martinsone Olga Dreģe Sarakstu karuselis Uldis Dumpis Velta Līne Vija Artmane

Comment Form