'Splendid Palace' būs dokumentālā kino pirmdienas
Foto: Publicitātes foto

Kinoteātris "Splendid Palace" jaunajā sezonā katru nedēļu skatītājiem piedāvās iespēju apmeklēt "Dokumentālā kino pirmdiena" seansus, un pirmie cikla seansi notiks 2. un 9. septembrī pulksten 20.00, portālu "Delfi" informē kinoteātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijā dokumentālais kino vēsturiski ir bijis ļoti nozīmīga kino nozare gan ar saviem klasiķiem, gan izciliem mūsdienu kino paraugiem un jaunajiem talantiem. Kinoteātra "Splendid Palace" publika vienmēr ir aktīvi apmeklējusi dokumentālā kino seansus, tāpēc kinoteātrim bija būtiski izveidot šādu dokumentālā kino projektu, lai kinoteātra skatītāji katru pirmdienu varētu skatīties Latvijas un citu valstu labākās dokumentālās filmas uz lielā ekrāna, apmainīties viedokļiem un diskutēt ar filmu veidotājiem.

Visas sezonas garumā pirmdienu vakaros skatītāji varēs noskatīties dažādu paaudžu kinorežisoru skatījumu un stāstu ekranizējumus par notikumiem mums apkārt. Savukārt pēc seansiem vienmēr sekos "Jautājumu un atbilžu" ("Q&A") sesija ar dokumentālā kino jomas lietpratējiem, aktieriem, režisoriem un sabiedrībā zināmām personībām. Pasākumus vadīs kinoteātra "Splendid Palace" mākslinieciskā vadītāja, kinokritiķe Daira Āboliņa.

2. septembrī – filma "Atbrīvošanas diena". 2018. gada "Lielais Kristaps" laureāte, labākā dokumentālā filma. Tā stāsta par bijušās Dienvidslāvijas kulta grupu "Laibach", kas kļuva par pirmo ārzemju rokgrupu, kas koncertējusi izolētajā Ziemeļkorejā. Pēc seansa režisors Uģis Olte un producents Uldis Cekulis piedalīsies "Jautājumu un atbilžu" sesijā.

9. septembrī – filma "Spiegs, kurš mans tēvs". Tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes personisks stāsts par to, ko nozīmē piedzimt spiega ģimenē un atrasties aukstā kara aizskatuvē. Pēc filmas "Jautājumu un atbilžu" pusstunda kopā ar filmas režisoru Gintu Grūbi un galveno varoni Ievu Lešinsku-Geiberi.

Visu seansu sākums pirmdienās pulksten 20.00. Biļetes iegādājamas iepriekšpārdošanā kinoteātra "Splendid Palace" biļešu kasē vai kinoteātra mājaslapā.

Tags

Daira Āboliņa Gints Grūbe Laibach Lielais Kristaps Splendid Palace Uģis Olte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form