'Splendid Palace' būs Ģirta Jakovļeva jubilejai veltīts kinovakars
Foto: J. Buls. No RKM krājuma

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina piedalīties sarīkojumā, kas veltīts aktiera Ģirta Jakovļeva 80 gadu jubilejai, satikties ar jubilāru un viņa kinokolēģiem. Otrdien, 15. septembrī pulksten 18.00 kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē tiks demonstrēta Andra Rozenberga spēlfilma "Dvēseles aizvējā" (1990), kam šogad aprit 30 gadu kopš uzņemšanas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izcilais Latvijas teātra un kino aktieris Ģirts Jakovļevs jūlijā nosvinēja savu 80 gadu jubileju. Viņa radošajā kontā ir daudzas spožu lomu uz skatuves un filmās, no kinodebijas Adas Neretnieces spēlfilmā "Tava laime" (1960) līdz jaunākajām lomām filmās "Džimlai-rūdi-rallalā" (2014) un "Blakus" (2019). Latvijas kinovēsturē ierakstītas Ģirta Jakovļeva lomas filmās "Nāves ēnā" (1971), "Peterss" (1972), "Pūt, vējiņi!" (1973), "Uzbrukums slepenpolicijai" (1974), "Zobena ēnā" un "Ezera sonāte" (abas 1976), "Atcerēties vai aizmirst" un "Ilgais ceļš kāpās" (abas 1981), "Aizaugušā grāvī viegli krist" (1986) un citās. Daudzas no šīm filmām vasarā varējām skatīt Latvijas Televīzijā, bet ir arī tādas, kuras redzētas reti. Tāpēc Latvijas Kinematogrāfistu savienība, atsākot kinoveidotāju jubileju pasākumu sēriju, piedāvā spēlfilmu "Dvēseles aizvējā" (1990, 35mm, 92, režisors Andris Rozenbergs, studija ALKO). Tā tiek raksturota kā pārmaiņu laika filma, kurai īsta ekrāna dzīve neizdevās, jo sāka brukt kino ražošanas un izplatīšanas sistēma.

Filmu pēc progresīvā krievu rakstnieka Vladimira Makaņina romāna motīviem veidojuši režisors Andris Rozenbergs, scenārija autors Valērijs Todorovskis, operators Miks Zvirbulis, māksliniece Ināra Antone, komponists Juris Karlsons un citi. Filmā darbojas izcils aktieru ansamblis, Ģirta Jakovļeva tuvākie ekrāna partneri ir pazīstamā Krievijas aktrise Valentīna Teļičkina, slavenais aktieris un režisors Vladimirs Meņšovs, šobrīd Jaunā Rīgas teātra aktrise Regīna Razuma un citi. Tas ir stāsts par mīlestību, kas veidots kā mīlas trīsstūris. Filmas varoņi ierauti dzīves virpulī, un kaut neliela atelpa rodas tikai šajā dvēseles aizvējā – mīlestībā. Tā viņus paceļ garīgi un maina uz labu, tā kļūst par pakāpienu viņu turpmākajā dzīvē.

Filma ir krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Ieeja seansā bez maksas, reģistrējoties pa tālruni 26440470 vai e-pastā kinosavieniba.info@gmail.com.

Tags

Ģirts Jakovļevs Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form