'Splendid Palace' piedāvās digitālus kinolektorijus skolēniem
Foto: Kadri no video

Īpaši kultūrizglītības projektam "Skolas soma" kinoteātris "Splendid Palace" ir izveidojis jaunu formātu skatītāju iecienītajiem kino lektorijiem, kas notiek tiešsaistē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kopā ar profesionālu ilggadēju sadarbības partneri biedrību "Jest" un kinematogrāfu komandu, esam radījuši virtuālu, izzinošu un vizuāli baudāmu kino notikumu. Mēs piedāvājam interesantu lekciju un aizraujošu filmu.

Mūsu vieslektori, kā vienmēr būs filmas tematikai un skatītāju vecuma grupai atbilstoši Nodrošināsim virtuālu tikšanos ar pazīstamiem filmu veidotājiem, aktieriem un jauniešiem, kuri paši piedalījušies filmu veidošanā," stāsta kinoteātra "Splendid Palace" vadītāja Ieva Sīpola.

Viņa uzsver – šie kinolektoriji būs unikāla iespēja redzēt kinoteātri no neparastiem rakursiem.
"Mūsu lektori vēl nekad nav uzrunājuši savu publiku no Lielās zāles balkona vai Versaļas zāles. Šī mazā "Dokumentālā saruna pirms filmas" būs kā aizraujošs un informatīvs ceļvedis, kas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem palīdzēs iejusties gaidāmās filmas saturā un tēlos, atklājot arī filmas aizkulišu noslēpumus," stāsta kinoteātra vadītāja.

"Splendid Palace" piedāvā lektorijus vairākām skolēnu vecuma grupām: mazākajiem bērniem – virtuāla tikšanās ar iemīļotiem animācijas varoņiem Lupatiņi: Zeķīte, Lakatiņš, Cimdiņš un Spilventiņš nāks ciemos kopā ar režisoru Edmundu Jansonu. Šajā lektorija speciālizlaidumā varēs redzēt visas "Lupatiņu" filmiņas vienā kolekcijā, kurā tiks iekļautas arī visjaunākās 2020. gadā pabeigtās filmas. Režisors atklās kā viņš šos neparastos animācijas varoņus izdomāja, kā izdevās nofilmēt dzīvu kaķi kopā ar animācijas varoņiem un daudzas citas aizraujošas nianses.

4. – 12. klašu skolēniem lektorija formātā tiks piedāvāta pasaulē godalgotā filma "Mans mīļākais karš". Tā ir dokumentālā animācijas filma, kas aizraujošs, neparasts kino žanrs un filmas stāsts būs saprotams dažāda vecuma skolēniem. Lektorija viesi būs filmas "balss aktieri" dažāda vecuma bērni un režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, kura šajā filmā stāsta par savu bērnību Padomju Savienībā, kad bija pionieri, dzelžaina disciplīna skolā, tukši veikali, bet pavisam tuvu Ilzes mājām atradās biedējošs militārs objekts – poligons. Tā ir filma par ne tik senu vēsturi, kad Latvija vēl nebija brīva. Lektorijā uzzināsiet ne tikai par režisores darbu, bet arī to, kā jaunajiem aktieriem gāja ar filmas balsu ieskaņošanas procesu.

8. – 12. klašu jauniešiem piedāvājam lektoriju, , kura noslēgumā būs iespēja skatīties filmu "Kino un mēs". Lektori būs jaunais režisors Matīss Kaža un komiķis Jānis Skutelis, kurš ir viens no šīs filmas aktieriem. Filma "Kino un mēs" ir par Latvijas kino vēsturi un stāsta par trīs klasisku filmu veidošanu kādreiz slavenajā Rīgas kinostudijā. Jānis Skutelis uzdos grūtus jautājumus režisoram gan par slavenajiem latviešu kino aktieriem, gan par filmas veidošanu. Skatītāji varēs uzzināt, ko nozīmē uzņemt filmu vienā kadrā.


"Latvijas skolas soma" veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību. Programmā iekļautas norises, kas dod iespēju skolēniem klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino).

Tags

Matīss Kaža Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form