Suģestija, varas attiecības un erotika. 10 Bernardo Bertoluči meistardarbi
Foto: Imago Sport/Scanpix/LETA

Pirmdien, 26. novembrī, pēc cīņas ar vēzi 77 gadu vecumā mūžībā devās itāļu kino meistars Bernardo Bertoluči, kurš kino vēsturē iegājis kā suģestējošu un gaumīgi erotisku filmu autors, kura iemīļots temats ir varas attiecības – gan starp cilvēkiem interpersonālā līmenī, gan starp valsts varu un tiem, kuri tai spiesti pakļauties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laika gaitā viņš izstrādāja sev vien raksturīgu kino rokrakstu, ko veido eksperimenti ar franču jaunā viļņa kino, itāļu kino klasikas elementi un Holivudas vēriens. To visu Bertoluči papildina ar sarežģītām eksistenciālas dabas emocijām, kuras skatītājam nodod dzejiskās kino ainas un ne mazāk sarežģītie galvenie varoņi.

"Kad es taisu filmu, tā vienmēr ir emocionāla pieredze. Un tieši tāpēc es to daru tik reti," viņš izsacījies ārvalstu medijiem. "Kad es taisu filmu, savā ziņā atrodos transā. Es iemīlos savos aktieros, vienmēr. Tas visu padara intensīvāku."

Pieminot izcilo kinorežisoru un scenāristu, piedāvājam iepazīties ar ārvalstu medijos apkopotām 10 filmām, kas katra savu iemeslu dēļ zīmīgi ierakstās viņa kinematogrāfijas daiļradē, kurai raksturīga dzejiska emocionalitāte apvienojumā ar skrupulozu analīzi.

Tags

Bernardo Bertoluči Bjorka Kino Lasāmgabali Oskara balva Roberts De Niro Žerārs Depardjē
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form