'Teātris.zip' septembrī atgriežas ar jaunām izrādēm
Foto: Publicitātes foto/'80 dienas apkārt zemeslodei'

Septembrī atgriezīsies raidījums un izrāžu cikls "Teātris.zip", un no 7. septembra līdz 26. oktobrim būs skatāmi deviņu izrāžu ieraksti, savukārt pēdējo gadu labākos iestudējumus būs iespējams noskatīties televīzijas ēterā un nedēļu pēc tam arī "Replay.lv" arhīvā, portālu "Delfi" informē Latvijas Televīzijas pārstāve Krista Luīze Priedīte.

Ciklu 7. septembrī pulksten 10.30 LTV1 uzsāks "Teātris.zip bērniem" ar Valmieras teātra izrādi "Maija un Paija". Pirms izrādes lelle Lupe kopā ar mākslinieku Artūru Blušu un bērniem mēģinās domāt par ļauno un labo, kā arī zīmējumā attēlot abas pasakas varones – gan Maiju, gan Paiju. Galveno lomu izrādē atveido Elīna Vāne. Savukārt tās pašas dienas vakarā pulksten 21.25 TV pirmizrādi piedzīvos Valmieras teātra iestudējumu "80 dienās apkārt zemeslodei", kas ir režisora Viestura Roziņa interpretācija par Žila Verna pasaulslaveno dēku romānu. Pirms izrādes režisoru un aktierus – Klintu Reinholdi un Mārtiņu Liepu – par ceļošanas pieredzi un pašu izrādi iztaujās Ojārs Rubenis.

14. septembrī pulksten 21.25 LTV1 tiks rādīta Robēra Tomā ģimenes traģikomēdija ar detektīvintrigu – "8 mīlošas sievietes" Dž. Dž. Džilindžera režijā (pēc šī materiāla tapa arī franču režisora Fransuā Ozona leģendārā filma). Uz sarunu ar Ojāru Rubeni pirms izrādes piekritušas trīs no "mīlošajām" – Rēzija Kalniņa, Indra Briķe un Dārta Daneviča.

21. septembrī pulksten 21.25 pie LTV1 skatītājiem nonāks dramaturģes Agneses Rutkēvičas versija par vienu no smeldzīgākajiem latviešu autoru mīlasstāstiem – pēc Rūdolfa Blaumaņa motīviem veidotā Daugavpils teātra "Purva bridējs (i)". Pirms šīs izrādes ar Ojāru Rubeni tiksies Kristīne – Zanda Mankopa – un viņas izrādes mamma – aktrise Kristīne Veinšteina.

Savukārt 28. septembrī Nacionālā teātra izrādi par mātes un dēla samežģītajām attiecībām – "Zilā". Izrāde ir jaunā režisora Toma Treiņa diplomdarbs, un viņš arī būs viens no Ojāra Rubeņa sarunas viesiem. Viņam pievienosies dramaturga Gunāra Priedes eksperte, teātra zinātniece Ieva Struka un galvenās lomas atveidotājs, aktieris Kaspars Aniņš.

Oktobrī ciklā "Teātris.zip" LTV1 skatītājiem būs iespēja noskatīties Jaunā Rīgas teātra izrādi "Nora" Māras Ķimeles režijā, Indras Rogas iestudēto "Klūgu mūku" (pēc Ingas Ābeles apjomīgā, Literatūras Gada balvu saņēmušā romāna par latgaliešu priesteri un politiķi Franci Trasūnu), Liepājas teātrī tapušo izrādi "Piafa" par leģendāro franču dziedātāju Lauras Grozas-Ķiberes versijā ar izcilu Agneses Jēkabsones tēlojumu titullomā, bet LTV7 26. oktobrī pulksten 21.20 skatītājiem piedāvās Rīgas Krievu teātra versiju par ne mazāk izcilu un populāru mūziķi – Igora Koņajeva iestudēto "Tango ar Stroku".

Izrāžu un raidījumu cikla "Teātris.zip" komanda ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu šoruden arī ierakstīs septiņas jaunas izrādes gan Rīgā – Nacionālajā un Jaunajā Rīgas teātrī, gan Daugavpils un Valmieras teātros.

Kopš 2012. gada rudens cikla ietvaros LTV1 un LTV7 pārraidītas kopumā 178 izrādes – 125 vakara izrādes kopā ar raidījumu "Teātris.zip" un 53 dienas izrādes no teātriem visā Latvijā. Ierakstītas 138 Rīgas un reģionu teātru izrādes. Visbiežāk ierakstītas un pārraidītas Latvijas Nacionālā teātra un Dailes teātra izrādes. Tiem seko Valmieras un Jaunais Rīgas teātris.

Tags

Borisa un Ināras Teterevu fonds Boriss Teterevs Daugavpils teātris Dž.Dž.Džilindžers Jaunais Rīgas teātris Latvijas Nacionālais teātris LTV Rīgas Krievu teātris Valmieras teātris

Comment Form