Uz lielajiem ekrāniem nonāks latviešu vesterns 'Wild East. Kur vedīs ceļš'
Foto: Kadrs no filmas

Kinoteātrī "Splendid Palace" 6. oktobrī pirmizrādi piedzīvos režisora Matīsa Kažas ("Kino un mēs", "Klejotāji") jaunā filma – pirmais latviešu vesterns "Wild East. Kur vedīs ceļš".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmizrādes un sarunas ar filmas radošo komandu plānotas gan kinoteātros "Apollo Kino" un "Forum Cinemas" 7. oktobrī, gan "Cinamon Alfa" un "Kino Bize" 8. oktobrī. Tikšanās priecēs arī skatītājus Liepājā un Ventspilī 9. oktobrī un Talsos 10. oktobrī.

"Šī būs ļoti jaudīga un dinamiska kino pieredze, kuru vēlos nest skatītājiem. Interese par vesternu man ir jau kopš bērnības. Šis žanrs ir ārprātīgi kinematogrāfisks, ne velti tas ir viens no pirmajiem kinožanriem, kas izteikti balstās kino vizuālajos elementos, aktīvā darbībā. Latvijas kino tāds tīrs piedzīvojumu žanrs sen nav bijis," uzsver Matīss Kaža.

Filmas darbība risinās 19. gadsimta otrajā pusē, kad no baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd topošā līgava. Eva ir aristokrāte, jauniete, kura uzaugusi baltvācu barona aizbildnībā. Īsi pirms plānotajām laulībām ar kādu savdabīgu Vīnes grāfu, Eva un viņas guvernante Magda nolemj pretoties barona iecerēm un īsteno bēgšanas plānu. Taču notiekošajā negaidīti iesaistās latviešu zemnieks Mikus, kuru nu tur aizdomās par jaunās dāmas nolaupīšanu. Barona rokaspuiši, valsts kriminālizmeklētājs, ungāru kovbojs un citi varoņi dodas ceļā, lai pazudušos jauniešus atrastu, jo Eva, kā izrādās, ir lielu bagātību mantiniece.

Galvenajā lomā iejūtas aktieru Kaspara Zvīguļa un Sandras Kļaviņas meita Žanete Zvīgule, viņai līdzās spēlēs jaunais Dailes teātra aktieris Toms Veličko. Kolorītās lomas filmā spilgti iznes arī Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Egons Dombrovskis, Andris Keišs, Niklāvs Kurpnieks, Agnese Budovska (Cīrule), Inese Kučinska, Jānis Skutelis un citi aktieri.

Filma uzņemta gan Latvijā, gan Itālijā un Zviedrijā. Itālijā, Dienvidtiroles reģionā, uzņemtas būtiskas ainas filmas prologam un dažādas epizodes ar zirgiem. Vesterns ir būtisks žanrs Itālijas kino vēsturē – tur tapuši tā sauktie "spageti vesterni", kuri 20. gadsimta 60. gados piedāvāja citādu skatījumu uz amerikānisko kino žanru.

Filmas producējošās kompānijas ir "Fenixfilm" un "Deep Sea Studios", galveno radošo komandu veido režisors, producents un scenārists Matīss Kaža, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Jurģis Krāsons, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Dzintra Bijubena, montāžas režisors Gatis Belogrudovs, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, komponisti Miķelis Putniņš un Simons Gampers (Simon Gamper, Itālija), scenāriste Ilze Akmentiņa, producentes Una Celma un Dace Siatkovska.

Uz lielajiem ekrāniem nonāks latviešu vesterns 'Wild East. Kur vedīs ceļš'
Foto: Kadrs no filmas "Kur vedīs ceļš"

Režisors Matīss Kaža kino izglītību ieguvis Ņujorkas Universitātes Tiša mākslas skolā, zināšanas papildinājis Amerikas Kino institūtā Losandželosā. Jau studiju laikā uzņēmis savu pirmo pilnmetrāžas dokumentālo filmu "Vienu biļeti, lūdzu!" (2017), kas guvusi atzinību vairākos starptautiskos kinofestivālos. 2020. gadā pirmizrādi piedzīvoja Matīsa Kažas dokumentālā filma "Klejotāji" un filmizrāde "Kino un mēs" ar Jāni Skuteli, Andri Keišu un Egonu Dombrovski.

No 11. oktobra filma skatāma arī visā Latvijā. Filmas veidotāji aicina skatītājus sekot līdzi informācijai viņu apdzīvotajās vietās – autori un filmas komanda dosies pa Latviju uz tikšanos un sarunām ar filmas skatītājiem.

Tags

Matīss Kaža Žanete Zvīgule Kur vedīs ceļš Splendid Palace Toms Veličko
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form