Uzrunājoši dokumentālā kino stāsti. Sabiedrībā pazīstami cilvēki recenzē BJDFF filmas - 3. daļa
Foto: Privātais arhīvs

19. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros Nacionālais Kino centrs piedāvā skatītājiem filmu programmu "Būt vai būt". Par deviņām tajā redzamajām filmām ar savām pārdomām dalās sabiedrībā pazīstami un cienīti cilvēki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Programmā "Būt vai būt" dokumentālo filmu cienītājiem tiek piedāvātas deviņas starptautisku atzinību ieguvušas filmas, kuru notikumi risinās Meksikā, Jaunzēlandē, ASV, Sīrijā, Francijā, Rumānijā, Dānijā, Sudānā, Ukrainā un Krievijā. Jau ceturto gadu daļa foruma filmu skatāmas arī ārpus Rīgas - Cēsīs, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Rojā, Valmierā un Ventspilī. 2., 3. un 4. septembrī skatītājiem Rīgā pēc filmu seansiem kinoteātrī "K.Suns" būs iespēja tikties ar filmu režisoriem un piedalīties diskusijās.

Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi aicināti apmeklēt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu bez maksas, pirms filmas seansa uzrādot apliecību un izņemot brīvbiļetes kinoteātru kasēs. Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā. Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Radošā Eiropa Media biroju un "European Documentary Network".

Sadarbībā ar foruma rīkotājiem portāls "Delfi" piedāvā BJDFF recenziju otro daļu.

Filmu "Mīlestības ceļamaize" vērtē "Zvannieku" māju saimniece Sandra Dzenīte-Cālīte

Uzrunājoši dokumentālā kino stāsti. Sabiedrībā pazīstami cilvēki recenzē BJDFF filmas - 3. daļa
Foto: Kadrs no filmas


Ļoti skaista filma par cilvēcību

"Cik skaisti redzēt, ka cilvēki tik viegli, tik vienkārši prot būt cilvēki - bez aprēķina, prātošanas, aizspriedumiem, kritizēšanas. Mums kā tautai, kas ir lieli prātotāji, ir labi redzēt, kā cita tauta, kas dzīvo daudz pieticīgākos apstākļos nekā mēs, spēj tik vienkārši atsaukties vajadzībai un sniegt palīdzību līdzcilvēkam. Filmas varones liek sajusties neērti par to cik mēs, labi un sakārtoti dzīvojot, vēl spriedelējām par niecīgajām iespējām palīdzēt! Cik skaisti dzirdēt vārdus "Paldies, māt!", kam pretī atskan "Lai Dievs tevi sargā, dēls!". Vārdi, kurus viens otram saka svešinieki, bet kuri atklāj īsto draudzību starp cilvēkiem - brāļiem, māsām, mātēm, tēviem. "Mīlestības ceļamaize" ir vienkārša, bet ļoti skaista filma par cilvēcību."

Tags

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums Kino
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form