Uzrunājoši dokumentālā kino stāsti. Sabiedrībā pazīstami cilvēki recenzē BJDFF filmas
Foto: Publicitātes foto

19. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros Nacionālais Kino centrs piedāvā skatītājiem filmu programmu "Būt vai būt". Par deviņām tajā redzamajām filmām ar savām pārdomām dalās sabiedrībā pazīstami un cienīti cilvēki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmu "Kā draugi atnākam" vērtē LKA rektore, profesore Rūta Muktupāvela, filmu "Krievu dzenis" vērtē mākslinieks, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļas vadītājs Ivars Drulle, filmu "Sīrijas mīlasstāsts" vērtē Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs, filmu "Sapņu ķērāja" vērtē resursu centra sievietēm "Marta" vadītāja Iluta Lāce, filmu "Nāks labāki laiki" vērtē kinorežisors, dokumentālās filmas "Ģimenes lietas" autors Andris Gauja.

Programmā "Būt vai būt" dokumentālo filmu cienītājiem tiek piedāvātas deviņas starptautisku atzinību ieguvušas filmas, kuru notikumi risinās Meksikā, Jaunzēlandē, ASV, Sīrijā, Francijā, Rumānijā, Dānijā, Sudānā, Ukrainā un Krievijā. Jau ceturto gadu daļa foruma filmu skatāmas arī ārpus Rīgas - Cēsīs, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Rojā, Valmierā un Ventspilī. 2., 3. un 4. septembrī skatītājiem Rīgā pēc filmu seansiem kinoteātrī "K.Suns" būs iespēja tikties ar filmu režisoriem un piedalīties diskusijās.

Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi aicināti apmeklēt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu bez maksas, pirms filmas seansa uzrādot apliecību un izņemot brīvbiļetes kinoteātru kasēs. Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā. Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Radošā Eiropa Media biroju un "European Documentary Network".

Sadarbībā ar foruma rīkotājiem portāls "Delfi" piedāvā BJDFF recenziju pirmo daļu.

Tags

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form