Valmierā notiks pirmais velo-kino festivāls ‘Kino Pedālis’
Foto: Publicitātes foto

Valmierā un tai apkārt esošajos novados no 13. līdz 15.maijam notiks Latvijā pirmais velo-kino festivāls "Kino Pedālis". Pasākums aizsāks jaunu tradīciju ik gadu pulcināt velo draugus, lai nedēļas nogalē izzinātu, izdzīvotu un izgaršotu riteņbraukšanu neparastā duetā ar kino.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja festivāla rīkotāji, "Kino Pedālis" mērķis ir pieteikt Valmieras pilsētu, Kocēnu un Burtnieku novadus kā riteņbraucējiem draudzīgu galamērķi Latvijā, atklāt vasaras aktīvā tūrisma sezonu un piedāvāt kvalitatīvu atpūtu, sapludinot velo un kino robežas.

Festivāls vienlaikus norisināsies Kocēnu un Burtnieku novados, bet tā centrs būs Valmiera, kas līdz šim bija labi zināma kā BMX un citu sporta veidu pilsēta, bet nu ir gatava kļūt par velo Valmieru, jo pilsēta un tās apkārtne ir piemērota dažādu riteņbraukšanas stilu piekritējiem.

Piektdiena – "Kino nakts"

Festivālā galvenais uzsvars tiks vērsts uz kino un velo kultūru mijiedarbību. Piektdien, 13. maijā, notiks "Kino nakts", kuras laikā, pārvietojoties ar divriteņiem starp septiņiem neparastiem kinoteātriem, festivāla dalībnieki varēs sastādīt paši savu kino programmu un skatīt gan pašmāju, gan ārzemju filmas par un ap velo tēmu. Festivālu atklās filma "Pulksteņmeistars" par leģendāro latviešu velo mehāniķi Arkādiju Sveci, kurš savu mūžu veltījis velosipēdiem, un arī pats meistars ir apstiprinājis dalību pasākumā. Festivāla kinoteātri būs – kino "Gaisma", Valmieras Kultūras centrs un Tautas Harmonijas centrs Valmierā, Kokmuižas alus pagrabs Kocēnos, atpūtas komplekss "Avoti" – BMX Slavas zāle Burtnieku novadā, "Siltumnīca" Beverīnas novadā, kā arī pagaidām vēl viens slepens kinoteātris tuvējā apkārtnē.

"Kino nakts" programmā īpaša vieta ir paredzēta arī dažādu autoru iesūtīto filmu konkursam. Filmu konkursa galvenais nosacījums ir saturisks ekranizējums kādai no velo kultūras un riteņbraukšanas kā dzīvesveida šķautnēm. Filmu pieteikumi tiek gaidīti līdz 1.maijam. Galvenā balva – 500 eiro. Plašāka informācija par filmu iesniegšanu un festivāla programmu skatāma festivāla mājas lapā – www.kinopedalis.lv

Valmierā notiks pirmais velo-kino festivāls ‘Kino Pedālis’
Foto: Publicitātes foto

Sestdiena – "Velo brauciens" un "Velo bazārs"

Sestdien, 14. maijā, gaidāms festivāla centrālais notikums – velo brauciens, kad dalībnieki varēs izlemt, kurā no trim piedzīvojumu velo maršrutiem vēlas doties – "Ģimeņu pedālī" (ap 9 km), "Puspedālī" (ap 15 km) vai "Dižpedālī" (ap 35 km). Šīs nebūs sacensības, bet gan veselīga atpūta un spēle, kas izvedīs pa Valmieras un novadu skaistākajam vietām un tūrisma objektiem līdz pat Valmiermuižai, Kocēniem, Sietiņiezim un Vaidavai. Festivāla velo maršruti būs pirmie Latvijā, kas veicami ar īpašas mobilās aplikācijas palīdzību. Brauciena dalībnieki, izmantojot savas viedierīces, dosies piedzīvojumu maršrutos, pa ceļam piestājot interaktīvajos punktos, lai krātu punktus noslēguma loterijai, kā arī lielākajās pieturvietās dalībniekus sagaidīs pārsteigumi un izklaides. Maršrutus bagātinās ar kino saistītas pieturvietas un performances, kurās iespēja piedalīties būs ikvienam dalībniekam.

Visas dienas garumā Valmieras centrā notiks arī "Velo bazārs", vienkopus pulcinot plašu skaitu velo jomas pārstāvju, sakot ar velosipēdu un aksesuāru tirgotajiem līdz velo entuziastu grupām un subkultūru virzītajiem. Bet sestdienas vakarā Valmieras centru pieskandinās "Kino Pedāļa" ballīte ar kopīgu finišu, lielo loteriju, komiķiem, mūziķiem, video projekcijām, velo paraugdemonstrējumiem un citām atrakcijām, kas patiks kā lieliem, tā maziem velo draugiem.

Svētdiena – "Velo brokastis"

Svētdien, 15. maijā, "Kino Pedālis" aicina dalībniekus vēlajām "Velo brokastīm" Valmiermuižā, klētī, līdzas "Valmiermuižas alus" darītavai. Būs arī kino un kopīga atskatīšanās uz festivāla piedzīvojumiem, bet līdzās esošajā Valmiermuižas pils parkā būs pieejamas zirgu izjādes un muižas rotaļu laukums bērniem. Brokastošanas noslēgumā interesenti varēs arī doties ekskursijā uz brūzi vai zirgu stalli.

Visas trīs festivāla dienas Valmieras apkārtnē dalībnieku ērtībām un priekam vietējie uzņēmēji gādās par atlaidēm un īpašiem piedāvājumiem maltītēm, nakšņošanai un citiem noderīgiem pakalpojumiem. Atpūtas kompleksā "Avoti" būs iekārtota festivāla telšu vieta, kā arī vairāki vietējie iedzīvotāji ir gatavi atvērt savu namu durvis festivāla dalībniekiem no citām pilsētām, lai sniegtu naktsmājas un kopīgi izbaudītu visas festivāla dienas. Savukārt ērtākai nokļūšanai uz Valmieru, sadarbībā ar AS "Pasažieru vilciens", maršrutā Rīga – Valmiera kursēs vagoni ar velo novietnēm.

Biļetes uz festivālu ir jau pieejamas. Iepriekšpārdošanā visām trim festivāla dienām biļete vienai personai – 10 eiro, draugu biļete četrām personām – 33 eiro, ģimenes biļete diviem pieaugušajiem un bērnam no 7 līdz 18 gadu vecumam – 25 eiro, ģimenes biļete diviem pieaugušajiem un diviem vai vairāk bērniem – 30 eiro. Biļetes nopērkamas www.bezrindas.lv.

Tags

Kino Pedālis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form