Video: Aktieru un veidotāju stāsti - kā tapa latviešu filma 'Romeo n'Džuljeta'
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 22. oktobrī, pirmizrādi piedzīvos Māra Martinsona jaunākā filma "Romeo n'Džuljeta".

Sadarbībā ar filmas veidotājiem portāls "Delfi" iepazīstina ar filmas aktieru stāstiem par filmas tapšanas procesu.

Kā vēsta filmas veidotāji, viena daļa filmas aktieru ir profesionāli aktieri, bet otra - neprofesionāli un topošie aktieri.

"Izmantot profesionāļus - tas varbūt būtu vieglākais, bet simulatīvākais ceļš, lai precīzi atklātu jauniešu iekšējo pasauli. Leģendārā mīlasstāsta atrisināšana spēlfilmas formātā pieprasa mazliet naivuma, mazliet pārspīlētas pašpārliecības, tādēļ filmēšanai tika izraudzīti reāla vecuma prototipi, kas spēj dabiski atveidot filmas tēlus.

Mūsuprāt, tas ir lieliski izdevies ar jaunajiem aktieriem. Es bieži vien neiejaucos viņu lomu tekstos, ļaujot tos izrunāt brīvi, sev pierastā sarunvalodā, tādēļ varētu teikt, ka filma ir mazliet arī dokumentāls materiāls par 21. gadsimta sākuma Latvijas jaunatni," par filmas tapšanas procesu stāsta tās režisors.

Filmu "Romeo n'Džuljeta" kinoteātros visā Latvijā iespējams skatīties no 23. oktobra.

Režisors sadarbībā ar scenāristu Nilu Saksu kā filmas sižetisko vadlīniju izraudzījušies visā pasaulē labi zināmo Viljama Šekspīra traģēdiju "Romeo un Džuljeta". Tikai šoreiz darbība ir pārcelta uz mūsdienām, uz reālo Latvijas vidi Jūrmalā un Rīgā, kur gandrīz skaitliski līdzsvarā dzīvo divu valodu kopienas. Filmā satiekas nevis divas naidīgi noskaņotas dzimtas, bet gan divu nāciju jaunieši, kas dzīvo vienā valstī, bet dažādās sabiedrībās.

Jauniešiem domātajā spēlfilmā sešpadsmitgadīgajai latvietei Džuljetai ir apnicis bezmērķīgi pavadīt dienas Jūrmalā un labākas dzīves meklējumos viņa grib doties uz Angliju kopā ar draugu Parisu. Tajā pašā pilsētā dzīvo arī deviņpadsmitgadīgais krievu puisis Romeo, kurš arī grib dzīvot labāk un sapņo par hip hop mūziķa karjeru plašajā Krievijā. Pēc nejaušas tikšanās abi jaunieši iemīlas, tomēr dažu dienu laikā abu sapņi un cerības uz labāku nākotni sagrūst vienā vakarā.

Filmas paralēles ar Šekspīra lugas tēmu palīdz pateikt būtiskākās lietas par jauniešu iekšējo pasauli, par sastapšanos ar naidu, ar pretmetiem, palīdz atklāt trauslās pirmās mīlestības brīdi. Pārceļot senseno, leģendāro mīlasstāstu uz mūsdienu Latviju, ne vienmēr mēs varam runāt tikai par pārmantotā sižeta gaišo, romantisko pusi. Dzīvojot šeit un tagad mūsu divvalodu vidē, mēs nereti saskaramies ar uzskatu, kas sakņojas mūsu ģimenēs, ka divu nacionalitāšu vai divu atšķirīgu ādas krāsu cilvēki nevar mīlēt, ka dažādi domājošiem savā starpā ir jākaro vai vismaz tā otra puse vīzdegunīgi jāpiecieš. Filmas veidotāji vēlas uzdot jautājumu - kā būtu, ja būtu citādi?

Source

DELFI Kultūra

Tags

Jaunākās filmas Kino
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form