Tikko Latvijas kinoteātros startējušo režisora Viestura Kairiša spēlfilmu "Piļsāta pi upis" ("Pilsēta pie upes") pirmajās filmas izrādīšanas dienās un īpašajos seansos kopā noskatījušies jau 13 492 skatītāju; šī ir skatītākā filma Latvijas kinoteātros šajā nedēļas nogalē, portālu "Delfi" informē filmas veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filma ir izpelnījusies lielu skatītāju interesi visos novados – izpārdoti seansi gan Krāslavā un Rēzeknē, gan Madonā, Siguldā un Talsos, tā apliecinot, ka "Piļsāta pi upis" ir dažādu vecumu skatītājus uzrunājošs universāls stāsts, jo tā centrā ir cilvēks un cilvēkam jebkuros laikos svarīgi jautājumi.

"Filmas veidotājiem un aktieriem ir liels prieks, ka "Piļsāta pi upis", kas, līdzīgi kā baltais kuģis mūsu filmā, tagad palaista savā peldējumā, jau pirmajā nedēļas nogalē ir skatītāju novērtēta," saka filmas producents Guntis Trekteris.

"Kairišam izdevies arī ar mūzikas palīdzību radīt jaunu konceptuālu pieeju vēstures atainošanai kino. Vismaz latviešu kino kontekstā, bet varbūt ne tikai," īsi pēc filmas noskatīšanās savā "Facebook" profilā rakstīja Viktors Freibergs.

"Man ļoti gribētos, lai vismaz daļai no tiem skatītājiem, kas noskatījās "Dvēseļu puteni", ienāktu prātā, ka arī šī filma ir tikpat ļoti vērta skatītāju uzmanības, ka viņa ir tikpat svarīga Latvijas kino kontekstā, Latvijas vēstures kontekstā. Ir labi, ka šīs Latvijai vēsturiski smagās tēmas var risināt dažādos veidos," "Facebook" raksta Kristīne Matīsa.

"Kairišs ir radījis savu mākslinieciski pilnvērtīgāko kinodarbu, pacēlies pāri reālistiskā vēstījuma piezemētajam apvārsnim," recenzijā "Kino Rakstos" raksta Agris Redovičs.

"Piļsāta pi upis" ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Pirmo reizi vienā Latvijas filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam. Neskatoties uz dramatisko un haotisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija.

Galvenajās lomās filmā: Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, Brigita Cmuntova, Juozas Budraitis. Viesturs Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

Tags

Pilsēta pie upes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form