Vitālijs Manskis izsludina savu festivālu 'ArtDocFest Riga'
Foto: DELFI

Pazīstamais krievu režisors Vitālijs Manskis kopā ar komandu turpmāk veidos īpaši dokumentālajam kino veltīta starptautisku festivālu "ArtDocFest/Riga", kas notiks 2020. gada novembra beigās. Iepriekš "ArtDocFest/Riga" bija daļa no Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"ArtDocFest" nav jauns zīmols. Manskis šo festivālu 2007. gadā izveidoja Krievijā. Taču, vājinoties demokrātiskajiem procesiem kaimiņvalstī, režisors pārcēlās uz Latviju un atveda festivālu sev līdz. Piecus gadus "ArtDocFest" darbojies Latvijā kā Riga IFF dokumentālo filmu programmas sastāvdaļa, šajā laikā izaudzis (kopš 2018. gada tiek rīkots starptautisks "ArtDocFest" konkurss), un no 2020. gada festivāls uzsāks patstāvīgu dzīvi ar mērķi izveidoties par nozīmīgu kultūras un dokumentālā kino atskaites punktu Baltijā un vēlāk arī plašāk, Austrumeiropas reģionā.

Rīgas un Latvijas dokumentālā kino cienītājiem, festivāla dalībniekiem, viesiem un sadarbības partneriem tiks piedāvātas divas konkursa programmas – tradicionālā starptautiskā "ArtDocFest" programma ar vairāk nekā 20 kvalitatīvām filmām no dažādām pasaules valstīm un jauna, īpaši Baltijas kinomākslai veltīta programma "Baltijas fokuss", kurā tiks piedāvāts labākais un svaigākais Baltijas dokumentālistu veikums. Konkursa programmās tiks iekļautas agrāk Latvijā neizrādītas filmas no vairāk nekā 15 pasaules valstīm, katrai konkursa programmai tiks piesaistīta atsevišķa starptautiska žūrija.

"Baltijas fokusa" konkursa programmas labākā filma saņems galveno balvu "Hercs", kas nosaukta par godu izcilajam Latvijas dokumentālistam Hercam Frankam.

Festivālam tiek gatavota arī saturīga ārpuskonkursu programma, un tās laikā notiks industrijas simpozijs, kurā dokumentālisti un kino teorētiķi tiks aicināti uz radošām un zinātniskām diskusijām par mākslu, kino un laiktelpu, mēģinot aizsniegties līdz kādreizējam izcilo Rīgas dokumentālistu simpoziju domas lidojumam un savīt to ar šīsdienas aktualitātēm.

Festivāla organizatori strādā arī pie tā, lai pienācīgi atzīmētu izcilā latviešu režisora Jura Podnieka 70 gadu jubileju.

Plānots, ka festivāls notiks no 2020. gada 26. novembra līdz 1. decembrim kinoteātrī "Splendid Palace" un "Cafe Film Noir". Filmu pieteikumi tiek pieņemti līdz 2020. gada 1. septembrim.

Tags

ArtDocFest Vitālijs Manskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form