XI Bērnu un jauniešu starptautiskā horeogrāfijas konkursa 'Rīgas Pavasaris' ietvaros gaidāmas viencēliena baletu pirmizrādes
Foto: Publicitātes foto

21. aprīlī Maskavas Namā XI Bērnu un jauniešu starptautiskā horeogrāfijas konkursa Rīgas Pavasaris ietvaros notiks viencēliena baletu pirmizrādes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ievērojamākais no darbiem būs jau Latvijas mākslas jomā pazīstamas horeogrāfes - Aleksandras Astreinas balets "Salome". Salome ir sieviete - mīts, cēlusies, no Bībeles. Hērodejas meitas, skaistās un savdabīgas Salomes stāsts, viņas patēva ķēniņa Hēroda neželība un Jāņa Kristītāja asiņainā nāve caurvij neskaitāmo rakstnieku, dzejnieku, mākslinieku un komponistu darbus. Savu, šī skarbā stāsta redzējumu, Aleksandra paspilgtinās ar Eiropas ievērojamākā vēlīnā 20. gadsimta akadēmiskās mūzikas komponista - Pētera Vaska skaņdarbiem, stāsta pasākuma organizatori.

Izrādes "Klēts" autore būs Klēra Briāna - francijas horeogrāfe, kura pašlaik turpinā apgūt modernas dejas mākslu Sanktpeterburgā. Viņas izrāde būs Antona Čehova stāsta "Dāma ar sunīti" inerpretācija. Izrādes ilgums - 25 minūtes. Tik pat garu izrādi radīs arī Jāzepa Vītola Mūzikas Akadēmijas studente Dana Jākabsone, kuras iestudētais darbs balstīsies uz Imanta Ziedoņa epifānijam, kas tiks pārnestas uz skatuves galvēnas varones - mūsdienu meitenes - dvēseles pārdzīvojumos. Laikmetīgās dejas izrāde "Nē, es neesmu jūsējais. Es esmu savējais. /I.Ziedonis".

Pasākums notiks 21. aprīlī, 19.30, Maskavas Namā. Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un Maskavas Nama kasēs.

Bridīnājums! Ņemot verā izrādes tematiku, tā nav ieteicama bērniem līdz 16 gadiem un īpaši jūtīgiem skatītajiem.

Tags

Balets Maskava Mūzika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form