Ziemas salā top jaunā Aika Karapetjana filma
Foto: Publicitātes foto

Kopš 2015. gada nogales uzsākts darbs pie Aika Karapetjana jaunās spēlfilmas – trillera “Pirmdzimtais” filmēšanas. Šobrīd, pašā aukstākajā ziemas posmā, notiek ārskatu filmēšana mežā un uz aizsaluša ezera. Nākamās nedēļas vidū tiks filmēta aina, kurā aktieris ielūst ledū, portālu "Delfi" informēja "Studijas Lokomotīve".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Galvenās lomas filmā atveido aktieri Kaspars Znotiņš, Maija Doveika un Kaspars Zāle.

"Jāsaka, esam ļoti laimīgi par šo negaidīto salu," stāsta filmas producents Roberts Vinovskis. "Ja nebūtu tā palaimējies ar laika apstākļiem, mēs būtu pamatīgās "ziepēs" – visu neparasti silto decembri bažīgi turējām īkšķus, gaidot sniegu, jo bez īsta sniega un ar ledu klāta ezera, šī varētu kļūt par ļoti dārgu filmu," - smejas producents.

Filmas uzņemšana ar pārtraukumiem turpināsies līdz šī gada vasarai, bet uz ekrāniem tā nonāks 2017. gada sākumā.

Tas būs stāsts par vidēja vecuma inteliģentu, kurš, cenšoties sievas acīs atjaunot savu reputāciju, ko jūtas zaudējis pēc nepatīkama incidenta ar laupītāju, nejauši izdarot slepkavību. Un ar laiku sāk saskatīt noslēpumainas sakarības starp mirušo, sievas grūtniecību un noslēpumainu šantāžistu, kurš viņu spiež rīkoties pret paša gribu.

Aiks Karapetjans (1983) ir viens no savas paaudzes redzamākajiem režisoriem. Par diplomdarba filmu Latvijas Kultūras akadēmijā – īsfilmu "Riebums" – 2007. gadā viņam tika piešķirta nacionālā balva "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā īsfilma", debijas spēlfilmas "Cilvēki tur" (2012) pirmizrāde notika prestižajā Karlovi Vari starptautiskajā kino festivālā. Režisora otrā spēlfilma, šausmu žanra darbs "M.O.Ž" tika pirmizrādīts svarīgākajos žanra filmu festivālos Kanādā un ASV, vēlāk arī daudzos nozīmīgos Eiropas festivālos; šobrīd filma tiek izrādīta kinoteātros ASV.

Paralēli darbam kino režisors iestudējis arī operas un teātra izrādes – "Seviļas bārddzinis" LNO (2011) un Šekspīra "Venēcijas tirgotājs" Nacionālajā teātrī (2013).

"Pirmdzimtais" ir Karapetjana trešā spēlfilma un trešā sadarbība ar "Studiju Lokomotīve", producentu Robertu Vinovski un operatoru Jāni Eglīti, kurš 2014. gadā Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" saņēma balvu kā labākais operators.

Tags

Aiks Karapetjans Filma "Pirmdzimtais" Kaspars Zāle Kaspars Znotiņš Maija Doveika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form