Zviedru dokumentālisti filmā stāsta par bijušo cietumnieku no Latvijas
Foto: Publicitātes foto

No 14. novembra Latvijas kinoteātros būs skatāma zviedru režisores Linnea Widén dokumentālā filma "Nekad nepadodies, dēls". Viens no filmas galvenajiem varoņiem ir latvietis Uldis, kurš pirmo reizi cietumā iekļuvis 14 gadu vecumā, bet tagad cenšas savu dzīvi uzbūvēt no jauna, vēsta filmas izplatītāji Latvijā.

Filma seko patiesiem notikumiem un reāliem cilvēkiem– Uldim, Naielam un Khole– dažādu tautību emigrantiem Stokholmā –, kuri cenšas sākt jaunu dzīvi likuma pareizajā pusē. Pagātnē ir skarbas dēkas, izaicinājumi ar varu, tuvinieku ciešanas, tagadnē – kopīgs uzņēmums, Dieva vārds, drauga plecs un nodevība.

Puišiem nākas atskārst, ka izvēle joprojām jāveic ik uz soļa, un lauzt sevi vai padoties ir tikai divi no ceļiem. Filmas darbība notiek Zviedrijā, Latvijā un Anglijā.

Linneja Videna (Linnea Widén) ir zviedru režisore, studējusi vēsturi, psiholoģiju un kino zinātni Stokholmas Universitātē un fotomākslu ASV.


Viņas režisētās īsfilmas demonstrētas daudzos starptautiskos filmu festivālos, tostarp "Nordisk Panorama", "Dawson International", "Hamptons International". Režisores īsfilma "Fleshback" ieguvusi balvu par izcilību Amsterdamas īsfilmu festivālā.

Filma "Nekad nepadodies, dēls" tiks demonstrēta "Forum Cinemas" un citur Latvijā.

Tags

Forum Cinemas

Comment Form