Ar Čaikovska 'Gulbju ezeru' atklās baleta mēnesi Latvijas Nacionālajā operā
Foto: Publicitātes foto

Ar klasisko Pētera Čaikovska baleta "Gulbju ezers" iestudējumu 10. augustā tiks atklāts baleta mēnesis Latvijas Nacionālajā operā. Šī būs jauna tradīcija – augustu veltīt baleta mākslai un rādīt skaistākos klasiskā un neoklasiskā baleta uzvedumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pētera Čaikovska "Gulbju ezeru" Aivara Leimaņa iestudējumā varēs noskatīties arī 27. augustā. Galvenajās lomās Margarita Demjanoka, Jolanta Lubēja, Sergejs Neikšins (10. augustā) vai Zigmārs Kirilko (27. augustā). Pie diriģenta pults Mārtiņš Ozoliņš.

12. augustā būs skatāms aizvadītās sezonas pēdējais jauniestudējums "Šeherezāde un viņas stāsti" ar Nikolaja Rimska-Korsakova un Zoltāna Kodāja mūziku Leo Mujica horeogrāfijā. Galvenajās lomās Alise Prudāne, Raimonds Martinovs un Ringolds Žigis, izrādi diriģēs Mārtiņš Ozoliņš.

17. augustā skatītāji aicināti uz baleta viencēlienu izrādi "Bolero...", kas vienā vakarā piedāvā iespēju noskatīties jauno latviešu horeogrāfu veidotās "Izstādes gleznas", ungāru horeogrāfa Atilas Egerhāzi radīto "Dafnīdu un Hloju", kā arī poļu meistara Kšištofa Pastora iestudēto "Bolero". Izrādi diriģēs Mārtiņš Ozoliņš.

19. augustā Aleksandra Glazunova baleta iestudējums "Raimonda" Aivara Leimaņa horeogrāfijā un Ināras Gaujas vizuālajā noformējumā priecēs klasiskā baleta cienītājus. Galvenajās lomās Alise Prudāne, Arturs Sokolovs un Raimonds Martinovs. Pie diriģenta pults stāsies Farhads Stade.

25. augustā uz Pētera Čaikovska baleta "Apburtā princese" izrādi tiks gaidīti visu vecumu skatītājus. Klasiskā baleta šedevru par princesi Auroru iestudējis horeogrāfs Aivars Leimanis, scenogrāfiju un tērpus veidojusi Ināra Gauja. Galvenajās lomās Baiba Kokina un Sergejs Neikšins. Izrādi diriģēs Farhads Stade.

Paralēli izrādēm Latvijas Nacionālais balets 9. augustā sāks mēģinājumus sezonas pirmajam jauniestudējumam – baletam "Pērs Gints", ko iestudē pasaulē atzītais slovēņu horeogrāfs Edvards Klugs. Iestudējumā skanēs Edvarda Grīga mūzika. "Pērs Gints" pirmizrādi piedzīvos 29. oktobrī.

Biļetes uz var iegādāties LNO un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Aivars Leimanis diriģents Mārtiņš Ozoliņš Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālā opera un balets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form