Cīrihē pirmizrādi piedzīvos Hermaņa iestudējums 'Suņa sirds'
Foto: LETA

Cīrihes teātrī "Schauspielhaus Zürich" 25. janvārī notiks latviešu režisora Alvja Hermaņa iestudējuma "Suņa sirds" pirmizrāde, liecina paziņojums teātra "Schauspielhaus Zürich" interneta vietnē.

Iestudējuma režiju un skatuves dizainu, balstoties uz Mihaila Bulgakova stāstu, veidojis Hermanis. Izrādes kostīmus veidojusi Kristīne Jurjāne.

Izrāde stāsta par slavenu zinātnieku un mediķi Filipu Filipoviču, kurš veic ārkārtēju eksperimentu – klaiņojošam sunim pārstāda cilvēka orgānus. Rezultāts ir satriecošs un neparedzēts. Suns Šariks kļūst par biedru Šarikovu, (Lumpis un Lumpikovs vācu tulkojumā), taču eksperiments laika gaitā rada neparedzētas sekas, kļūstot nekontrolējams.

Šodien Šveicē mums pirmizrāde. Bulgakova Suņa sirds. Schauspielhaus Zürich. Režija, scenogrāfija - mana, kostīmi - Kristīne Jurjāne. Latvijā šo stāstu iestudēt jēgas nav, jo kreisuma slimībai alerģija uz kādu laiku ir vēsturiski garantēta. Turpretī rietumos - pašā laikā. Tur visa veida šarikovi ir aprūpējami un saudzējami. Tam apliecinājums - mūsu izrāde. Par kuru daudzi domā, ka šarikovs īstenībā ir pozitīvais tēls un sliktais profesors buržujs ņirgājas par kreiso diskursu. Bet pāris kvartālu no teātra ir māja, kurā pirms pašas revolūcijas gadu nodzīvoja Ļeņins un kurā tika sagatavots projekts lielajam eksperimentam. www.schauspielhaus.ch

A post shared by Alvis Hermanis (@alvishermanis_official) on Jan 25, 2018 at 2:39am PST

Source

LETA

Tags

Alvis Hermanis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form