Dailes teātrī notiks ikgadējā 'Spēlmaņu nakts' ceremonija
Foto: F64

Latviešu teātra mākslas vecmeistara Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, 23. novembrī, Dailes teātrī notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremonijā, kurā tiks pasniegtas balvas par mākslinieciski augstvērtīgāko veikumu Latvijas teātros 2021./2022. gada sezonā 13 kategorijās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems režisore, runas pedagoģe, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Aina Matīsa un režisors, aktieris un skatuves mākslas pedagogs Edmunds Freibergs.

Ceremoniju šogad veido idejas autori – Laura Groza, Ojārs Rubenis, Mārtiņš Meiers, režisore Laura Groza, scenārija autors Mārtiņš Meiers, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, muzikālā noformējuma autors Juris Vaivods, video sižetu režisors Matīss Kaža, video dizaina mākslinieks -8, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, producente Ilona Matvejeva. "Spēlmaņu nakts" muzikālā partitūra balstīsies šī gada jubilāra, komponista Zigmara Liepiņa mūzikā.

Ceremonijas sākums būs pulksten 19 un to tiešraidē varēs klausīties Latvijas Radio, bet atliktajā tiešraidē – no pulksten 21.15 – Latvijas Televīzijas Pirmajā kanālā.

2021./2022. gada sezonā "Spēlmaņu nakts" žūrijas komisijas sastāvu palielināja līdz septiņiem cilvēkiem, tajā iekļaujot arī nozares praktiķus: Edīte Tišheizere (teātra kritiķe un zinātniece; žūrijas komisijas priekšsēdētāja), Līga Ulberte (teātra zinātniece; žūrijas komisijas priekšsēdētājas vietniece); Toms Čevers (teātra kritiķis); Henrieta Verhoustinska (teātra kritiķe un Latvijas Televīzijas kultūras žurnāliste); Zane Radzobe (teātra kritiķe un zinātniece); Dace Bonāte (aktrise), Marina Nasardinova (kultūras žurnāliste).

Jau ziņots, ka visvairāk nomināciju – kopā 18 – par darbu iepriekšējā sezonā saņēmis Valmieras Drāmas teātris.

"Spēlmaņu nakts" nominācijas 2021./2022. gada sezonā:

Gada lielās formas izrāde:

"Grimmi" (Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs);
"Kokvilnas lauku vientulībā" (Dailes teātris, režisors Timofejs Kuļabins);
"Ļoti labas minūtes" (Dailes teātris, autori Elīna Gediņa, Rūdolfs Gediņš, Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo);
"Post Scriptum" (Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis);
"Rotkho" (Dailes teātris, režisors Lukašs Tvarkovskis).

Gada mazās formas izrāde:

"Dzīvnieku ferma" (Daugavpils teātris, režisors Viesturs Roziņš);
"Kalendārs mani sauc" (Valmieras drāmas teātris, režisors Mārtiņš Eihe);
"Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?" (Valmieras drāmas teātris, režisore Inese Mičule);
"Keruaka ceļš" (Dailes teātris, režisore Laura Groza);
"Nēmiz pǟl!" (teātra trupa "Kvadrifrons", režisors Reinis Boters).

Gada izrāde bērniem un/vai pusaudžiem:

"Dakteris Aikāsāp" (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisore Paula Pļavniece);
"Katliņpauris" (Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Niklasons);
"Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu" (Latvijas Leļļu teātris, režisore Vija Blūzma);
"Mēs, roks, sekss un PSRS" (Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš);
"Otello" (teātra apvienība "esARTE" sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, režisors Elmārs Seņkovs).

Gada režisors:

Mārtiņš Eihe ("Kalendārs mani sauc", Valmieras drāmas teātris);
Alvis Hermanis ("Post Scriptum", Jaunais Rīgas teātris);
Inese Mičule ("Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?", Valmieras drāmas teātris);
Viesturs Roziņš ("Dzīvnieku ferma", Daugavpils teātris);
Lukašs Tvarkovskis ("Rotkho", Dailes teātris).

Gada aktrise:

Dana Bjorka (Elizabete I izrādē "Lai dzīvo Karaliene, vivat!", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris);
Jekaterina Frolova (Marija Stjuarte izrādē "Lai dzīvo Karaliene, vivat!", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris);
Čulpana Hamatova (loma izrādē "Post Scriptum", Jaunais Rīgas teātris);
Laura Siliņa (Maja Ņitovska izrādē "Sievietes daļas", Latvijas Nacionālais teātris);
Elīna Vāne (Marta izrādē "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?", Valmieras drāmas teātris).

Gada aktrise otrā plāna lomā:

Agnese Budovska (Inta, Magdalēna izrādē "Vīrs, kas zināja čūskuvārdus", Latvijas Nacionālais teātris);
Indra Burkovska (Māte izrādē "Mazā naudiņa", Latvijas Nacionālais teātris);
Katažina Osipuka (Destiny Hope izrādē "Rotkho", Dailes teātris);
Inese Ramute (Metija Feja Eikena izrādē "Osedžas zeme", Valmieras drāmas teātris);
Vita Vārpiņa (Mela Rotkho izrādē "Rotkho", Dailes teātris).

Gada aktieris:

Igors Čerņavskis (Ledjuks izrādē "Notikums Višī pilsētā", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris);
Eduards Johansons (Uģis izrādē "Mēs, roks, sekss un PSRS", Valmieras drāmas teātris);
Mārtiņš Liepa (Džordžs izrādē "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?", Valmieras drāmas teātris);
Jakovs Rafalsons (Foma Opiskins izrādē "Stepančikovas ciems", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris);
Kaspars Zvīgulis (Jāsons izrādē "Mazā naudiņa", Latvijas Nacionālais teātris).

Gada aktieris otrā plāna lomā:

Juris Bartkevičs (Rotkho izrādē "Rotkho", Dailes teātris);
Kaspars Gods (Pato izrādē "Līnenas skaistumkaraliene", Liepājas teātris);
Kārlis Freimanis (Ivo izrādē "Mēs, roks, sekss un PSRS", Valmieras drāmas teātris);
Andrejs Jakubčiks (Aktieris izrādē "Rotkho", Dailes teātris);
Egils Melbārdis (Millers izrādē "Ferdinands un Luīze", Latvijas Nacionālais teātris).

Gada jaunais skatuves mākslinieks:

Aksels Aizkalns (Valters Kols izrādē "Amerikāņu bizons", Valmieras drāmas teātris);
Ieva Estere Barkāne (Zaķis izrādē "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?", Valmieras drāmas teātris);
Toms Harjo (Jāzeps izrādē "Ekspedīcija "Jāzeps"", Jaunais Rīgas teātris);
Agnese Laicāne (Ria izrādē "Tumšie brieži", Daugavpils teātris);
Meinards Liepiņš (Oskars izrādē "Kalendārs mani sauc", Valmieras drāmas teātris);
Ritvars Logins (Haralds izrādē "Jaunie latviešu stāsti. 3. vakars", Jaunais Rīgas teātris);
Sandis Runge (Andrejs izrādē "Mēs, roks, sekss un PSRS", Valmieras drāmas teātris);
Krišjānis Strods (Karloss izrādē "Liesmojošā tumsa", Valmieras drāmas teātris).

Gada jaundarbs dramaturģijā:

Kārlis Krūmiņš, Mākslīgais Intelekts ("Frankenšteina komplekss", Dirty Deal Teatro);
Ance Muižniece ("Mēs, roks, sekss un PSRS", Valmieras drāmas teātris);
Rasa Bugavičute-Pēce ("Vilki", Liepājas teātris).

Gada vizuālā tēla autors:

Uģis Bērziņš (scenogrāfija un kostīmi izrādē "Nēmiz pǟl!", teātra trupa "Kvadrifrons");
Krista un Reinis Dzudzilo (scenogrāfija un kostīmi izrādē "Ļoti labas minūtes", Dailes teātris);
Valters Kristbergs (scenogrāfija izrādē "Dzīvnieku ferma", Daugavpils teātris);
Fabjēns Ledē (scenogrāfija izrādei "Rotkho", Dailes teātris);
Jakubs Lehs (video izrādei "Rotkho", Dailes teātris);
Euģenijus Sabaļausks (gaisma izrādē "Rotkho", Dailes teātris);
Dāvids Smiltiņš (operatora darbs izrādē "Vasarnieki", Ģertrūdes ielas teātris);
Reinis Suhanovs (scenogrāfija un kostīmi izrādē "Grimmi", Liepājas teātris).

Gada jaundarbs mūzikā:

Zane Dombrovska ("Ferdinands un Luīze", Latvijas Nacionālais teātris);
Lubomirs Gželaks ("Rotkho", Dailes teātris);
Kārlis Tone ("Nēmiz pǟl!", teātra trupa "Kvadrifrons");
Emīls Zilberts ("Kalendārs mani sauc", Valmieras drāmas teātris);
Andris Vilcāns ("Jaunā līgava", Liepājas teātris).

Gada horeogrāfs vai kustību mākslinieks:

Aigars Apinis ("Kalendārs mani sauc", Valmieras drāmas teātris);
Kārlis Božs ("Dzīvnieku ferma", Daugavpils teātris);
Elīna un Rūdolfs Gediņi ("Ļoti labas minūtes", Dailes teātris);
Inga Raudinga ("Ferdinands un Luīze", Latvijas Nacionālais teātris);
Pavels Sakovičs ("Rotkho", Dailes teātris).

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.