Dailes teātris ar divām izrādēm viesosies Cēsīs un Ventspilī
Foto: Jānis Deinats

Gada nogalē Dailes teātris dosies viesizrādēs uz Cēsīm un Ventspili, skatītājiem piedāvājot divus pagājušās sezonas Mazās zāles iestudējumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Trešdien, 12. decembrī, pulksten 19.00, Ventspils teātra namā "Jūras vārti" tiks demonstrēta izrāde "Harolds un Moda".

Haroldam ir 18 gadi un aiz muguras jau 15 pašnāvību inscenējumi. Viņam patīk apmeklēt bēres. Tur arī viņš satiek Modu. Viņiem iet jautri - viņi zog roņus, kokus un automašīnas. Harolds grib Modu precēt, bet viņa māte ir kategoriski pret! Daudzi skatītāji, iespējams, būs mātes pusē, jo Modai ir 80 gadi! Kā tas viss beigsies?

Kolina Higinsa lugu, skatuves versijā radot komēdiju ar pašnāvībām divās daļās, iestudējis režisors Pauls Timrots. Izrādē Modas lomu atveidos Lilita Ozoliņa, bet Harolds būs Mārtiņš Upenieks. Citās lomās – Indra Briķe, Ērika Eglija, Sarmīte Rubule, Pēteris Liepiņš, Juris Bartkevičs un Dainis Gaidelis. Mārtiņš Upenieks par Harolda lomu tika nominēts "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvai kategorijā "Jaunais skatuves mākslinieks".

Dailes teātris ar divām izrādēm viesosies Cēsīs un Ventspilī
Foto: Jānis Deinats

Piektdien, 14. decembrī, pulksten 19.00, vidzemniekiem būs iespēja baudīt šodienas drāmu divās daļās "Balta vārna melnā krāsā" Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

Dailes teātris ar divām izrādēm viesosies Cēsīs un Ventspilī
Foto: Gunārs Janaitis

Kādā Latvijas pilsētā dzīvo parasta ģimene – mājā, kuru uzcēlis vectēvs, lai visa ģimene būtu kopā. Tikai tagad izrādās, ka tas nevienam nav vajadzīgs. Turklāt vēl Antra ir atradusi kādu, kas ir no citas pasaules. Kādu melno. Nu, ne gluži. Viņš ir sīrietis. Un Latvijas pilsētā vajag pavisam maz, lai kļūtu par vietējo zvaigzni. Kad mājā ienāk svešs cilvēks, viss izmainās. Nekas vairs nav kā agrāk. Baltajiem vīriešiem acīs parādās bailes. Ģimene vairs nevar visi kopā sēdēt pie viena galda. Izrādās, ka dzīve nav iekārtota pēc noteikumiem. Žēl.

Dramaturga Alekseja Ščerbaka sarakstīto lugu iestudējis režisors Intars Rešetins. Lomas atveidos aktieri Ērika Eglija, Dainis Grūbe, Pēteris Liepiņš, Ilze Vazdika, Mārtiņš Počs, Lauris Subatnieks, Sarmīte Rubule, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure, Pēteris Gaudiņš, Elīza Marija Rešetina un Rebeka Rēķe.

Dailes teātris ar divām izrādēm viesosies Cēsīs un Ventspilī
Foto: Gunārs Janaitis

Biļetes uz izrādi "Harolds un Moda" Ventspilī var iegādāties "Biļešu servisa" tīklā, bet uz izrādi "Balta vārna melnā krāsā" Cēsīs – "Biļešu paradīzē".

Tags

Lidija Pupure Akvelīna Līvmane Dailes teātris Dainis Gaidelis Dainis Grūbe Ērika Eglija Ilze Vazdika Indra Briķe Intars Rešetins Juris Bartkevičs Lauris Subatnieks Mārtiņš Počs Mārtiņš Upenieks Pauls Timrots Pēteris Gaudiņš Pēteris Liepiņš Sarmīte Rubule
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form