Dailes teātris sāk 99. sezonu; trupai pievienojas Andris Bulis
Foto: Jānis Deinats, Fotocentrs

Ar kopsapulci 26. jūlijā atklāta Dailes teātra 2018./2019. gada sezona. Pēc valdes locekļa Andra Vītola un mākslinieciskā vadītāja Dž.Dž.Džilindžera uzrunām darbinieki pulcējās tradicionālajai sezonas sākuma fotogrāfijai. Savukārt viens no sezonas jaunumiem ir štata aktieru trupas papildinājums, kas šoreiz ir populārais skatuves mākslinieks Andris Bulis, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Andris Bulis iepriekš spēlējis Liepājas teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Teātra observatorijā un Daugavpils teātrī. Dailes teātrī piedalās iepriekšējā sezonā iestudētajā izrādē "Kam no Vilka kundzes bail?", ko veidojis režisors Toms Treinis. Jaunajā sezonā pirmā loma viņam plānota režisora Dž Dž Džilindžera iestudējumā "Lulū", kas pirmizrādi piedzīvos 21. septembrī. Bulis filmējies arī kino, piedalījies televīzijas seriālos, kā arī sarakstījis trīs dzejoļu grāmatas – "Mans ego", "Pieturas" un "Etīdes Otrai pusei".

Atgādinām ka jau 4. augustā ar Lielās zāles izrādi "Art" Dailes teātris Cēsu Mākslas festivāla programmā viesosies Vidzemes koncertzālē "Cēsis". Nākamās viesizrādes ieplānotas septembrī Krustpilī un Madonā.

Jau tradicionāli katru otro sezonu Dailes teātris uzsāk ar jaunu iestudējumu bērniem Lielajā zālē. Šogad 1. septembrī pie jaunākās paaudzes skatītājiem ceļu sāks režisora Dmitrija Petrenko veidotā izrāde "Planēta Nr. 85". Tā top sadarbībā ar dramaturģi Justīni Kļavu, scenogrāfi Sintiju Jēkabsoni, kostīmu mākslinieci Baibu Litiņu un muzikālo konsultantu Juri Vaivodu.

2018./2019. gada sezonā ar moto "Pasaules klasika jaunās intonācijās" Dailes teātris piedāvās piecas abonementa izrādes Lielajā zālē. Kā pirmā, 21. septembrī skatītāju vērtējumam tiks nodota jau pieminētā Franka Vēdekinda "Lulū" Dž.Dž.Džilindžera režijā. 30. novembrī pirmizrāde būs Latvijas skatītājiem jau labi zināmā viesrežisora Aleksandra Morfova iestudējumam – Džeimsa Goldmena "Lauva ziemā".

Sezonas otrajā pusē Laura Groza-Ķibere iestudēs Artūra Millera "Sālemas raganas", kurai pirmizrāde būs 1. februārī. Vēlāk, 29. martā, pirmizrāde būs Dž.Dž.Džilindžera veidotajam jauniestudējumam – Vasīlija Sigareva "Kareņins" pēc Ļeva Tolstoja romāna motīviem. Bet sezonas noslēgumā Dailes teātrī atgriežas režisors Jans Villems van den Boss, iestudējot Kristofera Hemptona lugu "Bīstamie sakari" pēc Šoderlo de Laklo romāna motīviem. Iestudējuma pirmizrāde būs 24. maijā.

Dailes teātris sāk 99. sezonu; trupai pievienojas Andris Bulis
Foto: Jānis Deinats, Fotocentrs

Apmainīt vai iegādāties sezonas abonementu vēl iespējams līdz 10. augustam. Skatītājiem tradicionāli tiks piedāvāts arī Vecgada koncerts un "Spanovska ballīte".

Sezonu Mazajā zālē 19. septembrī uzsāks režisors Regnārs Vaivars ar pirmizrādi "Kaisles vilciens", kas Latvijas skatītājiem pazīstama kā Tenesija Viljamsa luga "Ilgu tramvajs". Savukārt, Kamerzālē pirmā pirmizrāde būs 11. oktobrī – jaunās režisores Lauras Upenieces iestudētā Donalda Lī Koburna "Kāršu spēle".

Tags

Andris Bulis Dailes teātris Dž.Dž.Džilindžers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form