Daugavpils teātrī iestudēta izrāde bērniem 'Raganiņa' latviešu un latgaliešu valodā
Foto: Džeina Saulīte

Daugavpils teātrī 12. decembrī notiks pirmizrāde iestudējumam "Raganiņa", kas kļūs par pirmo Daugavpils teātra iestudējumu bērniem, kurā kopā ar latviešu valodu skanēs latgaļu mēle. Iestudējuma režisors ir Māris Korsiets.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā raksta izrādes veidotāji, daudziem latgaliešu runa var izklausīties kā nesaprotami buramvārdi, bet šī izrāde būs saprotama ikvienam skatītājam, jo apzināti ir veidota tā, lai iepazīstinātu ar valodas skanējumu un lai jautrā noskaņā, ar asprātību un dziesmu starpniecību, frāzes latgaliski iespiestos skatītāju atmiņā. Iestudējuma lugas autori Māris Korsiets un Egils Viļumovs stāsta: "Visa sava ceļojuma laikā raganiņa mācīsies latgaliešu valodu, un mēs ceram, ka tie bērni, kuri ikdienā nerunā latgaliski, izrādes gaitā mācīsies kopā ar galveno varoni. Ja bērns pēc izrādes noskatīšanās zinās vismaz vienu vārdu latgaliski, mēs būsim laimīgi."

Ceļā uz mājām raganiņa un viņas draudzene vārna Vallija sastopas ar dažādiem meža iemītniekiem, kuri runā viņai nepazīstamā mēlē, bet tas it nemaz netraucē viņiem atrast kopīgu valodu. Vēlēdamās būtu laba raganiņa, viņa ar prieku izpalīdz katram nelaimē nokļuvušajam – vai tie būtu sakašķējušies runcis un kaķene, vai alā ieslodzīti bērni. Taču raganiņa nemaz nenojauš, ka vislielākais pārbaudījums viņai vēl priekšā. Aicinām uz izrādi gan lielos, gan mazos skatītājus, lai ar galveno varoni dotos neaizmirstamā piedzīvojumā, kopā ar viņu mācītos skanīgo latgaliešu valodu un iegaumētu, ka nav jāpārdzīvo, ja kaut kas uzreiz neizdodas – visgardāk smejas tas, kurš smejas pēdējais.

Raganiņas lomā iejutīsies aktrise Zanda Mankopa, pārējās lomās: Inese Ivulāne-Mežale, Līga Ivanova, Maija Korkliša, Anna Blakunova, Anna Jackeviča, Svetlana Morozova, Kristīne Veinšteina, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Vanda Gibovska, Kristīna Zaharova, Ritvars Gailums, Māris Korsiets, Egils Viļumovs.

Izrādes scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Egils Viļumovs, horeogrāfe – Anna Blakunova, muzikālā noformējuma autors – Staņislavs Šimanskis, dziesmu tekstu autore – Kristīne Veinšteina, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs.

Jāatzīmē, ka Daugavpils teātra aktieru Māra Korsieta un Egila Viļumova radošajam tandēmam ir bagāta pieredze iestudējumu bērniem veidošanā. Kopīgiem spēkiem viņi ir iestudējuši vilka Vilmāra piedzīvojumu triloģiju – "Trīs sivēntiņi un vilks Vilmārs", "Sarkangalvīte un pasaku mežs", "Vilka Vilmāra nešpetnie Ziemassvētki", kā arī izrādi "Negaidītais Ziemassvētku sūtījums" un citas.

Iestudējuma "Raganiņa" pirmizrāde notiks 12. decembrī pulksten 12.00, tuvākās izrādes – 17. un 18. decembrī.

Tags

Māris Korsiets Daugavpils teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form