Daugavpils teātrī pirmizrāde – 'Bīstamais pagrieziens'
Foto: Publicitātes attēls

Daugavpils teātra Lielajā zālē 19. februārī gaidāma pirmizrāde psiholoģiskai krimināldrāmai "Bīstamais pagrieziens", kuru iestudējis režisors Oļegs Šapošņikovs, portālu "Delfi" informēja teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes radošajā komandā darbojusies arī mākslinieces Inga Bermaka Apiah un Agnese Leilande (scenogrāfija un kostīmi), gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs un komponists Kārlis Lācis. Lugu no angļu valodas tulkojusi Madara Rutkēviča.

Lugas "Bīstamais pagrieziens" autors ir angļu rakstnieks, dramaturgs, radiodiktors Džons Bointons Prīstlijs (1894 – 1984). Savas karjeras laikā Dž. B. Prīstlijs atzinību guvis vairākos žanros – viņa repertuārā ir romāni, īsi stāsti, esejas, lugas. Prīstlija darbu uzmanības centrā bieži nonāca cilvēku mantkārība un garīgo vērtību zudums. Tāpat autors aizrautīgi interesējies par zinātni, it īpaši par teorijām, kas saistītas ar laika konceptu. Šī interese atstājusi pēdas arī viņa darbos.

Izrādes "Bīstamais pagrieziens" darbība notiek Anglijas ārpilsētas mājas salonā, kur savākusies kāda neliela, draudzīga kompānija. Izdzirdot radio lugas fragmentu, kompānija sāk apspriest, kas ir labāk – vienmēr pieturēties pie patiesības vai atstāt vietu arī meliem. Ironiski, bet vakara gaitā katram no varoņiem nāksies stāties šīs izvēles priekšā. Bet patiesības atklāšana nebūs tas grūtākais. Vai varoņi būs gatavi pieņemt patiesību, lūk, kas kļūs par galveno pārbaudījumu.

Izrādē piedalās Daugavpils teātra aktieri Māris Korsiets, Kristīne Veinšteina, Egils Viļumovs, Līga Ivanova, Maija Korkliša, kā arī Saules skolas izglītības programmas "Teātra māksla" topošā absolvente Zanda Mankopa. Pirmo reizi Daugavpils teātrī kā aktieris uz skatuves kāps arī režisors Juris Jonelis.

Turpmākās izrādes – 20. februārī plkst 18.00, 12. martā plkst. 18.00

Tags

Daugavpils teātris Kārlis Lācis Madara Rutkēviča Māris Korsietis Oļegs Šapošņikovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form