Daugavpils teātrī top psiholoģiska drāma 'Meli bez noteikumiem'
Foto: Publicitātes foto

Daugavpils teātrī uzsākts darbs pie psiholoģiskas drāmas "Meli bez noteikumiem" iestudējuma, kurā caur mīlas trīsstūri tiks pētīta melu daba un to loma dzīvē. Kā "Delfi" informē teātra pārstāve Janīna Ivanova, iestudējuma pirmizrāde notiks 14. aprīlī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējuma pamatā ir Hermaņa Paukša luga "Striptīzs", kuru krievu valodā tulkojis Aleksandrs Komarovs. Lugas galvenā varone Agrita atklāj, ka viņas vīrs Rojs ir bijis viņai neuzticīgs, un nolemj mierinājumu meklēt viņa labākā drauga apskāvienos. Lai nepaliktu zaudētājos, šī mīlas trīsstūra dalībnieki izmanto visus iespējamos līdzekļus: apzinātas un neapzinātas manipulācijas, maldināšanu, puspatiesības, noklusēšanu, atklātus un nelietīgus melus. Tikai ieskatīties patiesībai acīs un būt atklātam pašam pret sevi pagaidām nepietiek drosmes nevienam. Viņi ir gatavi dzīvot ilūzijā, ka šī bīstamā spēle var turpināties mūžīgi.

"Meli – neizbēgamība, īslaicīgs glābiņš vai laimīgas dzīves priekšnoteikums? Vai dzīve bez meliem vispār ir iespējama un kāda ir melu loma ikdienā? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem centīsies atbildēt izrādes "Meli bez noteikumiem" varoņi un viņus spēlējošie aktieri. Caur stāstu par mīlas trīsstūri izrādes veidotāji pētīs melu dabu un psiholoģiskas manipulācijas, kuras tiek veiktas diendienā ne tikai savstarpējās attiecībās, bet arī sabiedriskos un politiskos procesos.

"Tāpat kā dabā nepastāv absolūti melna un balta krāsa, tā arī dzīvē nepastāv absolūta patiesība vai meli," saka izrādes režisors Oļegs Šapošnikovs.

"Tādēļ ļoti bieži šķietami acīmredzamas patiesības aizsegā slēpjas arī nelieli, taču meli. Tādas situācijas bieži tiek izmantotas ne tikai privātajā dzīvē, bet arī sabiedriskajā, lai manipulētu ar cilvēku apziņu. Šī luga kā zem palielināmā stikla pēta manipulācijas mehānismus, kurus viens cilvēks izmanto attiecībā pret otru, un skatītāji varēs ieraudzīt šo sarežģīto procesu visās tā sīkākajās detaļās, lai, iespējams, nākotnē varētu šos mehānismus atpazīt un kritiskāk izvērtēt saņemto informāciju – vai tā būtu iegūta savstarpējā saziņā, vai plašsaziņas telpā," stāsta iestudējuma veidotājs.

Izrādē kopā ar Daugavpils teātra aktieriem Kristīnu Zaharovu un Aleksandru Komarovu piedalās arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas aktierkursa audzēknis Eduards Beļnikovs, kurš šogad šo kursu absolvēs. Izrādes scenogrāfe ir Inga Bermaka, kostīmu mākslinieks – Gatis Timofejevs, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Izrāde būs krievu valodā, ar titriem latviešu valodā. Izrāde nav ieteicama skatītājiem, kas jaunāki par 16 gadiem.

Pirmizrāde – 14. aprīlī pulksten 18.30, nākamās izrādes – 15. aprīlī pulksten 18, 20. maijā pulksten 19.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.