Daugavpils teātris atklās sezonu ar provokatīvu iestudējumu 'Affabulazione jeb Neķītra traģēdija'
Foto: Publicitātes foto

Daugavpils teātrī 14. septembrī notiks pirmizrāde skandalozā itāļu kinorežisora Pjēra Paolo Pazolīni lugas "Affabulazione" iestudējumam "Affabulazione jeb Neķītra traģēdija", kuru kopīgi veidojuši režisori Oļegs Šapošņikovs un Lucina Sosnovska (Polija), portālu "Delfi" informē Daugavpils teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes vajadzībām filmētā kinomateriāla režisore ir Ināra Kolmane, savukārt muzikālo noformējumu radījis komponists Jēkabs Nīmanis.

Pjērs Paolo Pazolīni savās filmās pārsteidza publiku ar oriģinālām klasisko mītu interpretācijām, paradoksālā veidā apvienojot marksismu ar kristietību un cilvēka seksualitāti dažādos tās izpausmes veidos. Pazolīni bija arī žurnālists, dzejnieks un rakstnieks, savukārt "Affabulazione" (1966) ir viņa pēdējā uzrakstītā luga. Tā ir veidota sengrieķu traģēdijas garā un vēsta par tēva un dēla konfliktu, sniedzot atsauci uz Edipa mītu, tikai apgrieztu.

Miglains sapnis, kurā parādījies aizskrienoša zēna tēls, kā zibens spēriens spilgti iespiežas tēva apziņā un atmodina neapslāpējamu kāri atklāt tā jēgu. Tēvu plosa pašiznīcinoša greizsirdība pret dēlu un tieksme pēc tuvības, vēlme atvērties savā vājībā un gūt varu pār aizgājušo jaunību. Izrāde demonstrē, kā sevis izzināšanas baiļu ietekmēts, cilvēks pārvēršas par "nelaimīga likteņa" vai "paša dēmonu" aklu ieroci, kas rada ne tikai individuālas traģēdijas, bet arī globālus pasaules konfliktus, tajā skaitā karus.

"Affabulazione jeb neķītra traģēdija" ir vēl viens eksperiments uz Daugavpils teātra skatuves. Tas ir multimediāls iestudējums, kura skatītājam būs iespēja izsekot līdzi sižetam, pateicoties uz ekrāna demonstrētajam, īpaši izrādei filmētajam kinomateriālam, savukārt personāžu iekšējie pārdzīvojumi, viņu neapzinātie impulsi, iekšējie monologi būs piepildīti ar dramatisko aktieru un dejotāju plastisko ekspresiju uz skatuves.

Izrāde būs krievu valodā, bet tajā skanēs arī Pazolīni teksti oriģinālvalodā. Lugu no itāļu valodas tulkojuši Alessio Bergamo un Raisa Raskina. Izrādes horeogrāfe ir Irina Saveļjeva, savukārt scenogrāfiju un kostīmus veidos māksliniece Inga Bermaka-Apiaha. Titullomās: Oļegs Šapošņikovs (Tēvs), Miroslavs Blakunovs (Dēls), Monika Mariotti (Māte), Milena Savkina (Jauniete).

Pirmizrāde būs 14. septembrī pulksten 18.00, tuvākās izrādes 15. septembrī pulksten 17.00 un 6. oktobrī pulksten 18.00.

Tags

Ināra Kolmane Miroslavs Blakunovs Daugavpils teātris Jēkabs Nīmanis Oļegs Šapošņikovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form