Daugavpils teātris noslēdz sezonu. Spēlētākā izrāde – 'Raudupiete'
Foto: Džeina Saulīte

Daugavpils teātris noslēdzis 2018./2019. gada sezonu, izceļot sezonas spilgtākos notikumus un ieskicējot nākamās sezonas plānus. Sezonas spēlētākā izrāde bijusi Jura Joneļa iestudējums "Raudupiete", savukārt skatītāju apmeklētākās izrādes – "Džeina Eira" (Lielā zāle), "Hamlets" (Lielās zāles skatuve) un "Purva bridējs (-i)" (Eksperimentālā skatuve).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē Daugavpils teātra pārstāvji, 2018./2019. gada sezonas laikā skatītājiem tika piedāvāti astoņi jauniestudējumi.

Šajā sezonā nodarbinātākā aktrise bija Kristīne Veinšteina, savukārt nodarbinātākais aktieris – Miroslavs Blakunovs. Spēlējošākais dejotājs bija Māris Boka, bet spēlējošakās dejotājas titulu šosezon dalīja trīs pārstāves: Jeļizaveta Pudnika, Svetlana Morozova un Anna Sultanova. Savukārt spēlētākā viesizrāde bija "Jubileja '98".

Daugavpils teātra valdes Atzinības rakstu par īpašiem sasniegumiem 2018./2019. gada sezonas laikā saņēma aktieri Mihails Abramovs, Māris Korsiets, Marks Šelutko, Aleksandrs Komarovs un aktrise Jeļena Ņetjosina. Savukārt Daugavpils teātra iekšējā balsojumā par sezonas aizkulišu meistaru tika atzīta noformēšanas māksliniece Linda Bružuka.

Sezonas noslēguma pasākumā tika apspriesti arī nākamās sezonas plāni. Septembrī savu pirmizrādi piedzīvos multimediāls projekts – Pjēra Paolo Pazolīni lugas "Affabulazione" iestudējums Oļega Šapošņikova un Lucinas Sosnovskas režijā. Izrādes tapšanā iesaistīta arī Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" ieguvēja Ināra Kolmane, kura ir režisore izrādē uz ekrāna redzamajam kinomateriālam. Muzikālā noformējuma autors būs komponists Jēkabs Nīmanis.

Rudenī tiks iestudēta krievu dramaturga Dmitrija Daņilova luga "Cilvēks no Podoļskas", par kuru 2018. gadā autors saņēma "Zelta masku" kategorijā "Labākais dramaturgs". Iestudējuma režisors būs Georgijs Surkovs, ar kuru Daugavpils teātrim ir izveidojusies ilggadēja sadarbība: viņš ir iestudējis tādas izrādes kā "Pieci vakari", "Tumšās alejas", "Viss ir viņa" un daudzas citas.

Tāpat nākamās sezonas pirmajā pusē gaidāma pirmizrāde režisora Jura Joneļa iestudējumam "Jāzeps un viņa brāļi", savukārt 2020. gada sākumā skatītājus gaidīs jauna dejas izrāde, kuras horeogrāfe būs Irina Saveļjeva, un Fjodora Dostojevska romāna "Brāļi Karamazovi" iestudējums Lucinas Sosnovskas režijā.

Rudenī Daugavpils teātris atkal dosies viesizrādēs Rīgā. Šoreiz galvaspilsētas skatītājiem tiks piedāvātas trīs izrādes trīs dažādās lokācijās: mūzikls "Džeina Eira" VEF Kultūras pilī, iestudējums "Kliedzēji" LKA Teātra mājā "Zirgu pasts", "Spēlmaņu nakts 2017" laureāte "Jubileja '98" Ģertrūdes ielas teātrī.

Tags

Juris Jonelis Māris Korsiets Ināra Kolmane Daugavpils teātris Oļegs Šapošņikovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form