Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar Jankas Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri
Foto: Publicitātes foto

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarbību starp Daugavpils teātri un vecāko Baltkrievijas dramatisko teātri - Jankas Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska), kurš 2020. gadā svinēs savu simtgadi, portālu "Delfi" informē Janīna Ivanova no VSIA "Daugavpils teātris".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs par jauno sadarbību ar Jankas Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri vēsta: "Šī sadarbība nozīmē būtisku sasniegumu Daugavpils teātra starptautisko attiecību attīstībā, paceļot mūsu latiņu augstākā līmenī. Tās ietvaros ir plānotas regulāras savstarpējas viesizrādes, kā arī citi sadarbības veidi. Jau 2020. gada 19. martā Daugavpils teātrī viesosies Jankas Kupalas Nacionālais akadēmiskais teātris un Daugavpils skatītājiem piedāvās Gogoļa "Revidentu" teātra mākslinieciskā vadītāja Nikolaja Pinigina režijā. Savukārt jau aprīlī Daugavpils teātra izrāde "Tuvība" būs skatāma uz Jankas Kupalas Nacionālā akadēmiskā teātra skatuves."

Izrāde "Revidents" ir Baltkrievijas Nacionālās teātra prēmijas laureāte trīs kategorijās: "Labākā dramatiskā izrāde", "Labākais režijas darbs drāmas teātrī", "Labākā vīrieša loma dramatiskā izrādē" – Viktoram Manajevam par Mēra lomu. Jāatzīmē, ka šī "Revidenta" varoņi sarunājas "trasjankā", kas ir baltkrievu un krievu valodas sajaukums. Savukārt Hļestakovs, būdams galvaspilsētas pārstāvis, runā tīrā baltkrievu valodā. Nikolaja Gogoļa tekstu šim iestudējumam tulkoja Marija Puškina.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form