Daugavpils teātris uzsāk sezonu ar dalību starptautiskos festivālos
Foto: Džeina Saulīte

4. augustā Daugavpils teātra kolektīvs tikās kopsapulcē, lai pēc teātra valdes priekšsēdētāja Oļega Šapošņikova uzrunas un tradicionālās kopbildes uzsāktu darbu pie 2022./2023. gada sezonas jauniestudējumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Arī šogad Daugavpils teātris uzsāk sezonu ar dalību starptautiskos festivālos. 3. augustā izrāde "Cilvēks no Podoļskas" bija skatāma Visaginas Telpu festivālā 2022, savukārt 9. septembrī uz festivālu "Trans/misijos Balticum" Traķos dosies iepriekšējās sezonas jauniestudējums "Vispirms bija…".

Šīs sezonas pirmizrāžu plejādi atklās režisora Georgija Surkova asinis stindzinošs iestudējums "Latviešu šausmu stāsti", kura pamatā ir seši latviešu autoru stāsti: Aleksandra Grīna "Klusie ciemiņi" un "Vecāru Indriķa dzīves stāsts", Mirdzas Bendrupes "Helēna", Viestura Reimera "Spogulis", Vladimira Kaijaka "Vīzija" un Ralfa Kokina "Engures kapsētas zilā zārka stāsts". Izrāde būs latviešu valodā, pirmizrāde notiks 1. oktobrī.

Tāpat oktobrī gaidāma pirmizrāde Gunāra Priedes lugas "Zilā" iestudējumam krievu valodā Ivara Lūša režijā. Novembrī teātra jaunākos skatītājus iepriecinās izrāde latgaliski "Sprīdītis", izrādes režisors – Māris Korsiets.

Savukārt 2023. gada sākumā sadarbībā ar britu aktieri, režisoru, aktiermeistarības un skatuves runas pasniedzēju Polu Gudvinu taps starptautisks projekts – Viljama Šekspīra lugas "Makbets" iestudējums oriģinālvalodā, kurā kopā ar Daugavpils teātra aktieriem piedalīsies arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas studiju programmas "Teātra māksla" 2. kursa audzēkņi un pieaicinātie viesmākslinieki.

Tags

Daugavpils teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form