DDT top sieviešu tiesību varietē 'Trauki' Ingas Gailes režijā
Foto: Publicitātes attēli

Piektdien, 28. novembrī, "Dirty Deal Teatro" gaidāma pirmizrāde izrādei "Trauki", ko iestudē latviešu dzejniece un dramaturģe Inga Gaile, vēsta teātra pārstāvji. Izmantojot varietē elementus, izrādē tiks pētītas dažādas sieviešu lomas sabiedrībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Meitene. Sieva. Mīļākā. Māte. Feministe. Mūsdienu sabiedrībā sievietei ir iespēja pildīt dažādas lomas. Taču kurā brīdī iespēja kļūst par pienākumu? Un cik lielā mērā sievietes rīcību nosaka viņa pati, bet cik – sabiedrībā valdošie nerakstītie likumi?

Šos nopietnos jautājumus izrādes radošā komanda risinās, liekot lietā humoru, antropoloģijas pētījumus un varietē numurus ar dziesmām, dejām un pārģērbšanos.

Sievietes lomu pētījumu izrādē caurvij stāsts par Sievu un Mīļāko, kuras satiekas, lai atklātu, kas viņas patiesībā ir. Viena vīrieša mīļotās vai īpašums, viņa aprūpētājas vai nīdējas? Un kas paliek pāri, kad viņas atsakās pildīt šīs funkcijas? Vai tas maz ir iespējams?" izrādes tematiku ieskicē tās autori.

Izrādes "Trauki" dramaturģe un režisore Inga Gaile ir viena no atzītākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm. Saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, Dzejas dienu balvu un Prozas lasījumu galveno balvu.

Nesen viņa spilgti pieteikusi sevi teātra režijā ar izrādi "Mūsu Silvija debesīs" Ģertrūdes ielas teātrī un brāļu Strugacku lugas "Pēterpils pilsētas žīdi" iestudējumu teātrī "Skatuve".

"Trauku" pirmizrādē 28. novembrī Inga Gaile arī atveido vienu no galvenajām lomām. Iestudējumu viņa veido kopā ar jauno režisori Martu Elīnu Martinsoni. Vēl izrādes lomās redzami būs Anna Putniņa un Inga Tropa. Scenogrāfe ir Ieva Kauliņa, kā arī, izrādes veidošanā pieaicināta antropoloģe Ieva Raubiško.

Jau tagad ir iespējams noklausīties demo ierakstu dziesmai "Tu esi novājējusi", kas skanēs izrādē – mūzikas autors ir grupas "Sigma" dalībnieks Jānis Ozoliņš, dziesmu izpilda jaunā aktrise Marija Linarte.

Pirmizrāde 28. novembrī plkst. 19, nākamās izrādes 4. un 6. decembrī plkst. 19. Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīze" tīklā.

Tags

Dirty Deal Teatro Dzeja Jānis Ozoliņš Sigma (grupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form