'Dirty Deal Teatro' aicina sadzirdēt kara balsi festivālā 'Dirty Drama'
Foto: Publicitātes foto

"Dirty Deal Teatro" no 4. līdz 6. augustam jau septīto gadu rīkos teātra festivālu "Dirty Drama". Šogad festivāla vienojošā tēma būs "Kara balss". Skatītāji varēs ieklausīties dažādu mums apkārt esošu karu balsīs, vērojot izrādes un meistarklašu prezentācijas, apmeklējot lekcijas un piedaloties diskusijās. Festivāls norisināsies "Dirty Deal Teatro" un Spīķeru kvartāla teritorijā, un visi tā pasākumi būs apmeklējami bez maksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2014./2015. gada sezonā "Dirty Deal Teatro" sadarbībā ar fondu atvērtai sabiedrībai DOTS jau aicinājis skatītājiem sadzirdēt Ukrainas kara balsis projektā "Kara piezīmes". Tā ietvaros jaunie skatuves mākslinieki sekoja līdzi notikumiem Ukrainā un katru mēnesi skatītājiem prezentēja šai tēmai veltītus teātra tekstu lasījumus. Festivālā "Dirty Drama" "Kara piezīmju" cikls tiks noslēgts ar dramaturģes Agneses Rutkēvičas lugas lasījumu Elmāra Seņkova režijā, stāsta DDT pārstāvji.

"Dirty Drama" ietvaros meistarklases jaunajiem teātra profesionāļiem sniegs divi ievērojami ārvalstu režisori - brazīļu-amerikāņu mākslinieks Rikijs Seabra (Ricky Seabra) un slovēņu teātra režisora Bojana Jablanoveca (Bojan Jablanovec). Savukārt skatītājiem būs iespēja novērtēt meistarklašu laikā radīto darbu prezentācijas, kā arī piedalīties diskusijās ar veidotājiem. Meistarklasēs jaunie teātra mākslinieki apgūs veidus, kā runāt ar skatītājiem par sociāli un politiski aktuālām problēmām teātra valodā, un attīstīs prasmes veidot teātra mākslas darbu, galvenokārt izmantojot tikai savu ķermeni un iztēli, informē pasākuma rīkotāji.

Festivālā būs skatāmas arī vairākas izrādes, kas veltītas kara tēmai, tostarp vācu izcelsmes režisora Georga Geno (Georg Genoux) viesizrāde "Bailes Ukrainā" ("Fear in Ukraine"). Šis iestudējums ir stāsts par autora personīgo pieredzi, strādājot kā brīvprātīgajam kara pārņemtajā Ukrainas austrumdaļā, un tajā iekļauti arī dokumentāli video un intervijas. Pēc izrādes notiks režisora tikšanās ar skatītājiem.

Latvijas Kultūras Akadēmijas (LKA) absolventes Marijas Linartes monoizrāde "Allāha līgava" stāstīs par Čečenijas sievietēm, bet LKA absolventa Ulda Sniķera monoizrāde "Esmu karavīrs, māt!" pievēršas Dienvidosetijas notikumiem. Latvijas Jaunā teātra institūta producētā izrāde "Operācijai "Irākas atbrīvošana" - 10 gadi!" Valtera Sīļa režijā veltīta Latvijas dalībai Irākas atbrīvošanā (pirmizrāde 2013. gada 3. septembrī Starptautiskajā Jaunā teātra festivālā "Homo Novus").

Festivāla apmeklētājiem tiks piedāvāta arī iespēja noklausīties antropologu Klāva Sedlenieka un Ievas Raubiško lekcijas, kā arī iesaistīties spēlēs, ko veidojuši teātra režisori Dmitrijs Petrenko un Marta Elīna Martinsone. Spīķeru kvartālā 4. augustā būs pieejama fonda atvērtai sabiedrībai "DOTS" producētā un Dmitrija Petrenko un Jāņa Baloža radītā spēle "Pielaiko varu!", kas pirmizrādi piedzīvoja 4. jūlijā sarunu festivālā "Lampa". Savukārt festivāla noslēgums tiks atzīmēts ar Martas Elīnas Martinsones diskusiju-ballīti "Viedokļu kari".

Ar festivāla programmu plašāk var iepazīties "Dirty Deal Teatro" mājaslapā.

Pateicoties festivāla atbalstītājiem, ieeja visos festivāla pasākumos būs bez maksas, taču ierobežotā vietu skaita dēļ teātris lūdz iepriekš "Biļešu paradīzes" kasēs pieteikties bezmaksas biļetei katrai festivāla dienai. (Internetā biļetes nav iegādājamas.)

Festivāls norisinās teātrī "Dirty Deal Teatro" (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2) un Spīķeru kvartāla teritorijā.

Tags

Agnese Rutkēviča Čečenija Dirty Deal Teatro Dmitrijs Petrenko Homo Novus Irāka Spīķeru kvartāls Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form