'Dirty Deal Teatro' notiks pirmizrāde sajūtu teātra izrādei 'Piramīda'
Foto: Aivars Ivbulis

Ceturtdien, 29. novembrī, pulksten 19.00, pirmizrādi "Dirty Deal Teatro" piedzīvos režisora Viestura Roziņa darbs "Piramīda", kas interaktīvas spēles veidā aicinās skatītāju doties dzirdes, taustes, ožas un garšas piedzīvojumā.

Kā portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Māra Uzuliņa, izrāde "Piramīda" ir eksperimentāls ceļojums katra skatītāja personīgajā sajūtu pasaulē un emocionālajā pieredzē. Amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs definēja cilvēka dzīvi kā tiekšanos pēc piecu vajadzību (fizisko, drošības, mīlestības, atzinības un pašīstenošanās) apmierinājuma un secināja, ka cilvēku virza iekšējā nepieciešamība apmierināt šīs vajadzības, ko var paveikt tikai mijiedarbībā ar apkārtējo fizisko un sociālo vidi. Izrāde dos iespēju katram skatītājam pētīt savas apslēptās un sociāli apslāpētās vajadzības.

Izrādes režisors Viesturs Roziņš stāsta: "Izrādes tapšanai bija vairākas likumsakarības – pirmkārt, mans maģistra darbs drāmas terapijā, kurā veicu pētījumu ar neredzīgiem pacientiem un atklāju daudz uztveres un komunikācijas nianšu, ko redzes maņa ikdienā apslāpē, otrkārt, satikšanās ar lietuviešu Sajūtu teātra dibinātāju Karolinu Žerniti un, treškārt, mana nesavaldāmā un neapturamā vēlme visam pieskarties."

Izrāde veidota sajūtu teātra estētikā, pilnībā izslēdzot redzes maņu un piedāvājot izrādes dalībniekiem ar iztēles palīdzību iegūt īpašu sajūtu pieredzi.

Izrādes radošo komandu veido režisors Viesturs Roziņš, dramaturģe Ludmila Roziņa, skaņu mākslinieks Normunds Zālamans, aktieri Oskars Vīksne un Lauma Balode.

Izrāde "Piramīda" būs redzama 29. un 30.novembrī, kā arī 1. decembrī pulksten 19.00 "Dirty Deal Teatro", Talsu ielā 1, Āgenskalnā.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dirty Deal Teatro Viesturs Roziņš
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form