'Dirty Deal Teatro' top Jāņa Baloža debija režijā – instrukciju izrāde 'Ohh'
Foto: Publicitātes foto

"Dirty Deal Teatro" tiek iestudēta instrukciju izrāde "Ohh", kas ir dramaturga Jāņa Baloža debija režijā, un pirmizrādi iestudējums piedzīvos piektdien, 11. oktobrī, pulksten 19.00, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Māra Uzuliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Instrukciju izrāde aizved skatītāju bērnībā, kurā ikviens no mums ir saņēmis neskaitāmas pamācības. Izrāde norisināsies miglas ieskautā virtuvē, kur satiekot tagadnes un pagātnes tēlus un būtnes, skatītājs piedzīvo un kopīgi būvē sapni ar rituāla elementiem.

Izrāde "Ohh" atklāj sadaļu "Ieraugi pirmais", kas apvienos jaunākās paaudzes mākslinieku pirmos darbus profesionālajā teātrī. "Ieraugi pirmais" veidotās izrādes būs jauna satura un formas brīvības meklējumi skatuves mākslā. Sadaļas mērķis ir rosināt māksliniekus meklēt un atrast tikai viņiem raksturīgo rokrakstu.

Izrādes režisors Jānis Balodis, kurš šobrīd studē maģistratūrā vienā no prestižākajām teātra skolām Eiropā – DAS Teātra maģistra programmā, Amsterdamas Teātra un dejas akadēmijā, par izrādi stāsta: "Izrāde "Ohh" ir iespēja meklēt un veidot teātra valodu, kura mani saista šobrīd. Ikviena izrāde ir sekošana noteikumiem. Dotie apstākļi teātrī parasti ir apsēsties tumsā, vērot izrādi un līdzpārdzīvot. Šajā izrādē skatītājs seko radošās komandas instrukcijām un piedalās izrādē ar visu savu ķermeni. Mēģinām atsaukt atmiņā jocīgas instrukcijas un norādījumus, kurus esam saņēmuši bērnībā, un šīs situācijas izspēlējam izrādē. Vai šīs instrukcijas mūs kaut kādā veidā turpina "instruēt" arī tagad?"

Izrādes radošo komandu veido Jānis Balodis, Ieva Kauliņa, Agris Krapivņickis, Ivars Krasts, Viesturs Balodis, Andris Landaus.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Nākamā pirmizrāde sadaļā "Ieraugi pirmais" gaidāma 6. janvārī. Tā būs horeogrāfes Evas Krūmiņas izrāde "Drosmes projekts". Izrādē radošā komanda apskata drosmi kā izvēles brīvību, kā savas esības apliecinājumu sabiedrībai un pašam sev. Vai sistēmā, kurā valda tik daudz likumu un normu, vēl ir iespējama brīva izvēle?

Tuvākās izrādes "Ohh" 11., 13. un 14. oktobrī "Dirty Deal Teatro", Talsu ielā 1, Āgenskalnā.

Tags

Dirty Deal Teatro dramaturgs Jānis Balodis Ivars Krasts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form