Džilindžers iestudē Maksima Gorkija drāmu 'Saules bērni'
Foto: LETA

9.janvārī Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos Maksima Gorkija drāmas "Saules bērni" jauniestudējuma pirmizrāde. Topošās izrādes režisors ir Dž.Dž.Džilindžers.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mīlestība, vientulība, atsvešinājums un ilgas - tās ir literatūras un mākslas klasikas mūžīgās tēmas, bet tik daudz ko nosaka laiks, kurā cilvēkam ir lemts dzīvot. Tur, kur ir izlietas asinis, nekad neuzplauks puķes. Kā lai dzīvo skaisti? Visiem vajag mazlietiņ laimes, un mīlestības vienmēr ir par maz.

Maksims Gorkijs (1868-1936) ir viens no pasaulē pazīstamākajiem un nozīmīgākajiem krievu rakstniekiem un domātājiem. Viņa luga "Saules bērni" (1905) sarakstīta Petropavlovskas cietoksnī, kur Gorkijs nokļuva sakarā ar janvāra revolūcijas notikumiem.

Tas ir dramatisks vēstījums par inteliģences pārstāvju ģimeni, kurai liktenis lēmis dzīvot grūtos pārmaiņu laikos. Gudriem, laipniem un labiem cilvēkiem, kuriem reiz bijuši savi ideāli un cerības, pēkšņi nākas saskarties ar pūļa un naida briesmīgo seju.

Jau 1905.gadā luga "Saules bērni" tika izrādīta Maskavas Dailes teātrī. 1906.gadā tā iestudēta Rīgas Latviešu teātrī.

Jauniestudējumā spēlēs aktieri Juris Žagars (Pāvels Fjodorovičs Protasovs), Ērika Eglija (Ļiza, viņa māsa), Kristīne Nevarauska (Jeļena Nikolajevna, viņa sieva), Ģirts Ķesteris (Dmitrijs Sergejevičs Vagins), Artis Robežnieks (Boriss Nikolajevičs Čepurnojs), Vita Vārpiņa (Melānija, viņa māsa), Juris Kalniņš (Nazars Avdejevičs), Edijs Zalaks (Miša, viņa dēls), Lauris Dzelzītis (Jegors, atslēdznieks), Aija Dzērve (Avdotja, viņa sieva), Aldis Siliņš (Jakovs Trošins), Lidija Pupure (Antonovna, aukle), Sarmīte Rubule (Fima, istabene) un Dainis Gaidelis (Romāns, sētnieks).

Līdz ar režisoru Dž.Dž.Džilindžeru izrādi veido scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, komponists Kārlis Lācis, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Tags

Aija Dzērve Aldis Siliņš Artis Robežnieks Dainis Gaidelis Edijs Zalaks Ērika Eglija Ģirts Ķesteris Juris Kalniņš Juris Žagars Kārlis Lācis Kristians Brekte Kristīne Nevarauska Lauris Dzelzītis Sarmīte Rubule Vita Vārpiņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form