Dzintaros būs starptautiskais baleta festivāls 'Baleta zvaigznes Jūrmalā'
Foto: Publicitātes foto. Katerīne Barkmane un Rūdijs Dedios

Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, 6. augustā plkst. 20.00 norisināsies 17. starptautiskais baleta festivāls "Baleta zvaigznes Jūrmalā", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivālā ik gadu tiekas esošās un uzlecošās pasaules mēroga baleta zvaigznes, bet laikmetīgā horeogrāfija draudzīgi sadzīvo ar klasiskā baleta pērlēm. Kopā ar spilgtākajiem Latvijas baleta māksliniekiem šogad festivālā uzstāsies baleta zvaigznes no Vācijas, Spānijas, Brazīlijas, Filipīnām, Slovēnijas, Japānas un ASV.

Katru gadu festivāla mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis piedāvā skatītājiem īpaši izveidotu programmu, kas ļauj redzēt baleta slavenības, iepazīt jaunus vārdus un pārdomāt tendences pasaules baletā.

Festivāla viesu vidū būs Štutgartes baleta (Stuttgarter Ballett) vadošie solisti – spāniete Elisa Badenesa (Elisa Badenes) ar deju partneri Danielu Kamargo (Daniel Camargo) no Brazīlijas. Viņi dejos Daniela Obēra Grand Pas Classique, kā arī duetu argentīniešu izcelsmes horeogrāfa Demisa Volpi darba "Mazie monstri" ("Little Monsters").

Manilas baletu pārstāvēs vadošais solists, filipīnietis Rūdijs Dedios (Rudy De Dios) un Katerīne Barkmane (Katherine Barkman) no ASV, kas 2015. gadā uzvarējusi Āzijas Grand Prix konkursā un saņēmusi Zelta medaļu "Tanzolymp" konkursā Berlīnē. Pāris izpildīs Agneses Loksinas (Agnes Locsin) veidotu duetu "Arachnida" un Grande pas de deux no baleta "Korsārs".

No Slovēnijas Nacionālā teātra trupas Mariborā Jūrmalā viesosies solists Juja Omaki (Yuya Omaki) ar deju partneri Asami Nakašimu (Asami Nakashima). Abi dejotāji ir no Japānas. Viņu repertuārā būs Pas de deux no baleta "Dons Kihots" un Pas de deux no Borisa Asafjeva baleta "Parīzes liesmas" Vasilija Vainonena horeogrāfijā.

Kā ierasts, skatītājus priecēs arī Latvijas Nacionālā baleta kordebalets un solisti – Elza Leimane, Ieva Rācene, Arturs Sokolovs, Raimonds Martinovs, Ringolds Žigis un Jolanta Lubeja, kas tikko ieguvusi zelta godalgu prestižajā 9. Korejas starptautiskajā baleta konkursā. Kā sola rīkotāji, festivāla programma neiztiks arī bez pārsteigumiem un kopīgi iestudēta koncerta fināla.

Tags

Aivars Leimanis Dzintaru koncertzāle Jūrmala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form