Elmārs Seņkovs iestudē Ibsena lugu 'Mežapīle'
Foto: LETA

Latvijas Nacionālajā teātrī 21. aprīlī pirmizrādi piedzīvos norvēģu dramaturģijas klasiķa Henrika Ibsena lugas "Mežapīle" iestudējums Elmāra Seņkova (attēlā) režijā, portālu "Delfi" informēja teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vai jebkurš cilvēks ir tik stiprs (vai katram būtu jābūt tik stipram), lai spētu izturēt nežēlīgu patiesību? Kas dod tiesības atklāt patiesību tiem, kas nav tik stipri, lai ar to sadzīvotu un lai vispār dzīvotu? Varbūt būt pieaugušam tieši to arī nozīmē – prasmi savu patiesību dažkārt paturēt pie sevis un iziet uz kompromisiem?"– šie ir jautājumiem, uz kuriem Ibsens meklē atbildes savās lugās un arī "Mežapīlē".

"Mežapīle" ir stāsts par kādu ģimeni, kuras locekļi – Jalmars, Gīna, Hedviga un Jalmara tēvs – izveidojuši paši savu pasauli, kurā atrod harmoniju un spēku dzīvot. Šai pasaulē neder kategoriskais imperatīvs "visu" vai "neko", ko pazīst ikviens, kas reiz bijis jauns, un ar kādu šai namā ierodas Jalmara jaunības draugs Grēgerss Verle.

"Mēs visi zinām, ka noticēt saviem meliem ir ļoti vienkārši. Mēs arī zinām, cik ļoti grūti no tiem atbrīvoties. Izmisīga cīņa par patiesību mūs var padarīt par cēliem, bet arī kāds mūs var izsmiet. Kāda ir tā cena, lai atmaskotu patiesību un dzīvotu pēc sev nospraustiem ideāliem?" jautā izrādes režisors Elmārs Seņkovs.

"Vai mēs esam gatavi pieņemt citu nospraustos ideālus, noteikumus un kļūt pieauguši? Vai labāk samierināties: ieritināties segā un ļaut visam notikt tā, kā tam jānotiek. Ibsens uzdod šos jautājumus, kuri arī man neliek mieru."

Lomās: Gundars Grasbergs, Ivars Kļavinskis, Maija Doveika, Sanita Pušpure, Ivars Puga, Juris Lisners Ināra Slucka, Uldis Anže, Juris Hiršs, Alise Danovska.

Scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece un scenogrāfa asistente Evija Pintāne, Edgara Mākena muzikālais noformējums, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Jāpiebilst, ka šis nav vienīgais Ibsena dramaturģijas iestudējums šajā sezonā Latvijas teātros. Valmieras teātrī Dāvja Auškapa režijā top izrāde "Celtnieks Sūlness".

Šobrīd arī Latvijas Nacionālā teātra repertuārā ir viņa izrāde "Spoki" Mihaila Kublinska režijā, ar Lāsmu Kugrēnu, Voldemāru Šoriņu, Jāni Āmani un Kasparu Dumburu galvenajās lomās.

Tags

Elmārs Seņkovs Gundars Grasbergs Ivars Kļavinskis Latvijas Nacionālais teātris Maija Doveika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form