Elmārs Seņkovs Nacionālajā teātrī iestudējis izrādi 'Par tēviem'
Foto: Agnese Zeltiņa

Latvijas Nacionālajā teātra Aktieru zālē tapusi izrāde "Par tēviem". Izrādes dramaturģija ir aktieru ansambļa un režisora Elmāra Seņkova radošs kopdarbs, un tā pirmizrāde paredzēta 3. februārī, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tēva nozīme katram no mums dzīvē bijusi dažāda. Mūsu galvenie varoņi pārtapuši tēlos, epizodēs un... dziesmās. Mēs nestāstīsim biogrāfijas, bet kā mozaīkā veidosim skaudri poētisku bildi, kurā ir viss – skumjais, smieklīgais, traģiskais, rupjais (jā, izrādē skanēs arī necenzēta leksika), bērnišķīgais un nekaunīgais. Mūsu privātā pieredze pāraugusi fantāzijā un tai pašā brīdī ļoti noderīgos praktiskus dzīves padomos, ko skatītājs varētu aizgūt un pēc izrādes izmantot savā dzīvē. Galu galā, mūsu tēvi mūs ir mīlējuši, kā nu pratuši. Un neviens nezina, ko īsti par mums pēc gadiem stāstīs mūsu bērni, kurus mēs mīlam, kā nu protam. Izrādē, iespējams, būs trīs daļas, bet ja trešās nebūs, tad ziniet, ka tā nebija vajadzīga.

Izrādes režisors Elmārs Seņkovs par topošo izrādi stāsta: "Vairākiem no mums atmiņās tēvs palicis kā noslēpumaina un skumja būtne, dažiem no mums tēvs licies kā varonis, vēl dažiem – cilvēks, kurš varēja būt, bet nebija. Tomēr viņi visi kaut kādā nozīmē ir pazuduši – cits laikā, cits telpā. Daži rosās, bet daži ir padevušies un aizbēguši, dažs ir jau viņā saulē. Mana režisora vēlme ir padzīvot skaudrā vīrieša atmosfērā ar skatu no malas, ar bērnišķīgu dumpi un mīlestību pret tēviem, kuri mūs ir mīlēja, kā prata. Mēs vēlētos tēviem piešķirt to, ko viņi nav saņēmuši – pašvērtību un ticību sev. Tomēr visi notikumi izrādē nav patiesi, jo mūsu galvenie varoņi par tādām lietām nerunā."

Lomās: Ainārs Ančevskis, Juris Hiršs, Ivars Kļavinskis, Egils Melbārdis, Igors Šelegovskis, Reinis Suhanovs, Valters Sīlis.

Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Kristaps Kramiņš, mūzikas autors Edgars Mākens, gaismu mākslinieks Toms Streilis, video mākslinieks Toms Zeļģis, dziesmas "Par tēviem" teksta autore Inguna Jansone, producente Linda Helviga.

Tags

Ainārs Ančevskis Edgars Mākens Egils Melbārdis Elmārs Seņkovs Igors Šelegovskis Ivars Kļavinskis Juris Hiršs Latvijas Nacionālais teātris Reinis Suhanovs Valters Sīlis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form